Dlaczego LOHS?

Zarządznie nr 3/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 24 marca 2020 r.

 

Komunikat Pani dyrektor Violetty Zdunowskiej w sprawie kształcenia na odległość.  (poniżej w aktualnościach)

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku wszystkie zajęcia są zawieszone.

 

Apel do uczniów Liceum Ogólnokształcącego
im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni

 

Bądźcie odpowiedzialni – to niezwykle ważne.

 

Przez dwa tygodnie nie będziecie chodzili do szkoły.
To nie są ferie, ani czas wolny.
Jest to czas kwarantanny.

 

! Unikajcie zatłoczonych miejsc.
! Nie organizujcie spotkań towarzyskich.
! Nie wychodźcie do klubów, kawiarni, restauracji.
! Spędzajcie ten czas w domu.
! Starajcie się nie zakazić i nie zakażać innych.

 

Uwaga!

Na podstawie §18 ust. 2 pkt.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31.12.2002 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach edukacyjnych Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni za zgodą organu prowadzącego zawiesza zajęcia w dniach od 12 - 20 marca 2020r, (włącznie).

 

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni 27. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zostaje odwołany.

 

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni Drzwi Otwarte w dniu 2 kwietnia 2020 r. zostają  odwołane.

 

Polecenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10.03.2020 r. w sprawie wyjazdów (dokument w formacie PDF - otwiera się w nowym oknie)

 

 Rekomendacja Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa

 

Prosimy o śledzenie kominikatów na stronie szkoły i w e-dzienniku.

Sienkiewicz? LOve!

 

  • Sienkiewicz – LOkomotywa Twojego rozwoju

„Mieć marzenie to jedno. Robić wszystko co konieczne, by je spełnić – to już zupełnie coś innego.” (J.C. Maxwell „Marzenie ma moc”)                                          

Życie, tak często porównywane do długodystansowego biegu, w rzeczywistości jest ciągiem wielu, następujących po sobie, krótkich etapów, które warunkują się wzajemnie i coraz bardziej zbliżają nas do realizacji ostatecznych celów, planów i marzeń. To, co odnosi się do życia w ogóle, w szczególe dotyczy także edukacji. Tu każdy bieg jest w takim samym stopniu ważny na starcie i na mecie. Przystąpić do zawodów to zdecydować się na zmianę w swoim życiu, która postawi nas przed zupełnie nowymi wyzwaniami, więc odwaga i determinacja stanowi niezbędny kapitał początkowy, warunek powodzenia. Ukończyć zawody (najlepiej dobre, z dobrą LOkatą!) to sukces – przepustka do wymarzonej przyszłości, która wczoraj była jeszcze odległym horyzontem, a dziś rysuje się już na wyciągnięcie ręki. Twojej ręki. Czy masz marzenie, które Cię inspiruje? Czy wiesz, kim chcesz być w przyszłości i czym się zajmować? Czy postanowiłeś już, w których zawodach wystartujesz?  

   „Odkryj, czego chcesz i pójdź za tym tak, jakby zależało od tego Twoje życie. Dlaczego? Bo naprawdę tak jest!” (L. Brown „Live Your Dreams”)

 

  • Korzystna LOkalizacja, czyli ważne, gdzie

Wyobraź sobie miejsce na skrzyżowaniu szlachetnej tradycji i nowoczesności, przy rondzie szerokich edukacyjnych horyzontów, w ogrodzie różnych nauk, w szacownych murach dobrych praktyk szkolnych, z oknami szeroko otwartymi na Twoją przyszłość i z patronem, który z całą pewnością może służyć jako inspirujący przykład człowieka sukcesu. Klimat - słoneczny, łagodny i stymulujący ruch myśli. Atmosfera – przyjazna i życzliwa. Ciśnienie - od umiarkowanego do wyżowego, sprzyja dobremu samopoczuciu. Środowisko – bezpieczne, bez alergenów. Grunt – stabilny i solidny. Owszem, jest takie miejsce. Adres: Września, ul. Witkowska1. Znajdź nas!

„Masz rozum w głowie. Masz w butach stopy. Możesz ruszyć, w którą zechcesz stronę tego świata.” (Dr Seuss, „Oh, the PLaces You’ll Go!”)

 

  • „FiLOzofia” kształcenia, czyli ważne, jak                                          

Twój edukacyjny sukces jest naszą troską, dlatego kładziemy nacisk na rozwój, który na rynku pracy – w przeciwieństwie do przeciętniactwa – doceni dziś każdy. Trzy lata ukierunkowanego intelektualnego treningu! Zbuduj zawodową przyszłość na własnych zainteresowaniach i mocnych stronach. Zaplanuj swoją ścieżkę kształcenia, wybierając z naszej oferty to, co najlepiej posłuży Twoim ceLOm i zbliży do ich realizacji. Przygotowaliśmy ją starannie, pamiętając, że w edukacji powodzeniem skutkuje zawsze solidność wzmocniona zasadą: „odrobina więcej”. Z nami określ priorytety i znajdź kierunek: prawniczo-dziennikarski, psychologiczno-pedagogiczny, medyczno-przyrodniczy, matematyczno-inżynierski, interdyscyplinarny z językiem angielskim. W klasie interdyscyplinarnej – bonus - możliwość skorzystania z propozycji kształcenia dwujęzycznego. Wyzwania warte rozważenia i Twojej ambicji!
Kluczowe motywy edukacyjne są priorytetowe, ale człowieka przecież trwale formują też jego pasje i ciekawość świata, więc najlepiej kształcić go równolegle: specjalnie i gLObalnie. Ponieważ wiedza szczegółowa profesjonalizuje i wyróżnia, a wszechstronność nobilituje i imponuje, postanowiliśmy z głodem wiedzy u uczniów nie walczyć, ale go podsycać. W razie epidemii mamy skuteczne panaceum: gotowy zestaw zajęć dodatkowych, których koncepcję autorsko opracowali sami nauczyciele. Warto również dodać, że poza tradycyjnym, klasowo-lekcyjnym modelem nauczania, chcemy stworzyć szczególnie zainteresowanym i zdolnym uczniom możliwość długofalowej, zindywidualizowanej współpracy w relacji mistrz – podopieczny. Takie działania edukacyjne, eksperymentalnie wdrażane już przez kilkadziesiąt polskich szkół, to tutoring - sprawdzona strategia kształcenia, charakterystyczna dla kultury anglosaskiej, ale za jakiś czas, kto wie, może też i wrzesińskiej…                                                                                                                

„Kluczowe wybory, jakich dokonujesz – oprócz wrodzonego talentu, który już posiadasz – wyróżnią Cię spośród innych, którzy mają tylko talent.”(J. C. Maxwell „Talent nie wystarczy”)

 

  • LOkalny koloryt, czyli o twórczych zasobach w szkole z poLOtem

Edukacja solidna i niebanalna, zdobywana systematyczną i ciężką pracą, ale przy każdej okazji kojarzona z zainteresowaniami uczniów. Zobacz, ile się u nas dzieje na co dzień! ZaLOguj się na stronie liceumhs-wrzesnia.pl, to żywa i barwna kronika szkolnego życia, które animowane jest zarówno przez nauczycieli, jak i samych uczniów, wśród których wielu ma swoje pasje i dysponuje twórczym potencjałem. Malujemy, rysujemy, fotografujemy („Galeria na schodach”), śpiewamy (festiwalowo, chóralnie, poetycko – jak kto lubi). Jesteśmy stałymi bywalcami poznańskich teatrów, angażujemy się w ciekawe edukacyjne projekty, zasilamy woLOntariat niejedną parą pomocnych rąk. Czasami, kiedy w szkole robi się za gorąco i za ciasno, wyruszamy uczyć się na rzece. W ogóle ciągle po świecie nas nosi, więc podróżujemy do różnych miejsc Europy, by je zobaczyć i by przy tej okazji język obcy stał się nam mniej obcy. Pomysł na siebie znajdzie w Sienkiewiczu każdy twórczy umysł, bo też od dawna wiadomo, że nasze „Liceum Potrafi”. Już teraz rozejrzyj się w tej wieLOści. Doceń iLOść, w której zawsze kryje się jakaś możliwość. Nie przegap swojej szansy! Bądź z zasady poszukujący, taki częściej niż inni znajduje.

„Większość ludzi najlepiej się czuje, kiedy daje z siebie wszystko.” (B. Hybels)

 

  • Kadra dobrze wyszkoLOna, czyli o odpowiedzialności przewodzenia

To, w jakim stylu zagrasz, zależy od tego, jak intensywnie, na jakim poziomie i z kim trenujesz. Nikt nie wykorzystuje maksymalnie swojego talentu w pojedynkę. Edukacja to gra zespołowa i my wiemy, jak ważny to waLOr. Staramy się budować dobry klimat współpracy, życzliwie wspierając swoich podopiecznych wiedzą, umiejętnościami i zaangażowaniem. Chcemy służyć uczniom i pomóc im wydobyć z siebie to, co najlepsze. Bierność nie leży w naszej naturze, więc nieprzerwanie dbamy o profesjonalizm swoich działań. Rozwijamy się zawodowo, podnosimy kwalifikacje, zdobywamy nowe kompetencje edukacyjne – słowem - ciągle się uczymy, by innych uczyć i inspirować coraz lepiej. Zasadę motywującą uczniów do rozwoju: „odrobina więcej”, stosujemy także wobec siebie, bo kto przestaje się uczyć, traci moc jakiegokolwiek wpływania na innych, a tego byśmy jako nauczyciele nie chcieli. W końcu też mamy swoje marzenia, np. żeby być nauczycielami cudzych marzeń…

„Najbardziej pragniemy, aby ktoś uczynił nas takimi, jakimi być możemy.”   (R.W. Emerson)

 

  • Edukacyjne pLOny, czyli LOsy naszych absolwentów. Historia prawdziwa

Najprawdziwsze w tej prawdziwej historii wydaje się to, co zapewne potwierdziliby nasi najlepsi absolwenci, z powodzeniem studiujący dziś na wybranych, nierzadko prestiżowych kierunkach różnych uczelni – że na każdy edukacyjny sukces, każdy wzLOt, obowiązuje niezmiennie ta sama, tradycyjna, ale sprawdzona recepta: kropla (czasem nawet dwie…) potu i szczypta poLOtu. Ci, którzy taką zasadę zawsze praktykowali albo zdążyli się jej w Sienkiewiczu nauczyć, zaszli daleko i tam, dokąd chcieli. Nie ma co liczyć na szczęśliwy traf, który się czasem pewnie zdarza, ale najczęściej przecież nie. Do prawdziwego sukcesu edukacyjnego, a potem zawodowego nie prowadzi przypadek ani żadna droga na skróty. Prowadzi zasada. Zastosuj ją, a będziesz z siebie zadowoLOny. Z zebranych informacji wynika, że nasi absolwenci z powodzeniem odnajdują się na studiach humanistycznych, ale uczelnie politechniczne również stoją przed nimi otworem. Może więc, zanim odkryjesz boską cząstkę albo ruszysz matematyczną bryłę z posad świata, pomyśl: z kim, jak nie z nami, możesz zrobić milowy krok w tym kierunku?                                                                                                            

„Nauczenie się definiujemy jako zmianę w zachowaniu. Niczego się nie nauczyłeś, dopóki nie możesz podjąć działania i wykorzystać tego, czego się nauczyłeś.” (K. Blanchard)

 

  • HaLO!!! Myśl LOgicznie o swoich szansach i możliwościach!

Co jest dla nich dobre, a co najlepsze? Wykorzystaj okazję, by się tego w ciągu trzech lat nauki u nas dowiedzieć. Nie marnuj swojej szansy, która najbardziej się liczy, gdy chce się osiągnąć sukces. Znajdź drogę do Sienkiewicza, a my staniemy na wysokości postawionego zadania, bo tak samo jak Ty chcemy, żebyś został tym, kim mógłbyś i chciałbyś być. Z nami zobacz swój edukacyjny potencjał i horyzont. Z nami przekonaj się, że nie trzeba się godzić na mniej, kiedy można osiągnąć więcej. Czekamy nie tylko na Twój nadzwyczajny talent, ale przede wszystkim na Twoją nadzwyczajną zdolność i chęć uczenia się. Razem na pewno damy radę. Wybierz nas, a my wybierzemy Ciebie.

Weź swój LOs w swoje ręce i przyjdź po LOzum do głowy!

Do zobaczenia w murach!

 

Renata Czaja

                                                                         

Pn Wt Śr Cz Pt So N
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
28
31

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Kontakt

kontakt

bip logo