Centrum Edukacji Obywatelskiej

Zarządznie nr 3/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 24 marca 2020 r.

Komunikat Pani dyrektor Violetty Zdunowskiej w sprawie kształcenia na odległość.  (poniżej w aktualnościach)

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku wszystkie zajęcia są zawieszone.

Apel do uczniów Liceum Ogólnokształcącego
im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni

Bądźcie odpowiedzialni – to niezwykle ważne.

Przez dwa tygodnie nie będziecie chodzili do szkoły.
To nie są ferie, ani czas wolny.
Jest to czas kwarantanny.

! Unikajcie zatłoczonych miejsc.
! Nie organizujcie spotkań towarzyskich.
! Nie wychodźcie do klubów, kawiarni, restauracji.
! Spędzajcie ten czas w domu.
! Starajcie się nie zakazić i nie zakażać innych.

Uwaga!

Na podstawie §18 ust. 2 pkt.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31.12.2002 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach edukacyjnych Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni za zgodą organu prowadzącego zawiesza zajęcia w dniach od 12 - 20 marca 2020r, (włącznie).

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni 27. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zostaje odwołany.

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni Drzwi Otwarte w dniu 2 kwietnia 2020 r. zostają  odwołane.

Polecenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10.03.2020 r. w sprawie wyjazdów (dokument w formacie PDF - otwiera się w nowym oknie)

Rekomendacja Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa

Prosimy o śledzenie kominikatów na stronie szkoły i w e-dzienniku.

Solidarny SieniuGrupa projektowa Solidarnego Sienia znalazła się w gronie 12 najaktywniejszych i najlepszych szkół z całej Polski realizujących program CEO Solidarna Szkoła. Otrzymaliśmy zaproszenie do Gdańska na Konferencję Solidarnej Szkoły w dniach 13-14 czerwca, która odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności.
W programie Konferencji są warsztaty, panele, zwiedzanie wystawy Europejskiego Centrum Solidarności, spotkania z ekspertami i świadkami historii. Głównym punktem programu tzw. „Stocznia Projektów”, czyli targi prezentujące efekty rocznej pracy wyróżnionych zespołów uczniowskich. Będzie okazja do porównań i ocen.

solidarnosc1Od wielu lat współpracujemy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. W bieżącym roku szkolnym realizujemy projekt SOLIDARNA SZKOŁA – SOLIDARNY SIENIU .

Celem programu jest zaangażowanie całej naszej społeczności szkolnej w edukację solidarnościową oraz debatę na temat współodpowiedzialności za umacnianie demokracji. Pragniemy kontynuować wypracowany już przez nas model solidarnościowej współpracy z członkami społeczności lokalnej, angażując się w działanie na rzecz dobra wspólnego.

mlodzi glosujaFundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej od 20 lat prowadzi program edukacyjny „Młodzi głosują”. W ramach akcji uczniowie i uczennice przeprowadzają działania profrekwencyjne, debaty oraz lekcje o tematyce wyborczej i kompetencjach Prezydenta RP, a następnie organizują szkolne wybory, w których głosują na kandydatów zgłoszonych w wyborach powszechnych. Główną zasadą akcji jest neutralność polityczna, naszym celem jest przede wszystkim prowadzenie edukacji wyborczej. Wybory odbyły się w czwartek, 30 kwietnia. Przystąpiliśmy do programu, w którym uczestniczyło 1559 szkół.