Centrum Edukacji Obywatelskiej

W roku szkolnym 2020/2021 rodzice indywidualnie ubezpieczają swoje dzieci. Rada Rodziców po przeanalizowaniu złożonych ofert rekomenduje ubezpieczenie w Wiener.

Poniżej:

1. link do oferty ubezpieczenia NNW na 20 000 zł

2. link do oferty ubezpieczenia  NNW na 30 000 zł:

Solidarny SieniuGrupa projektowa Solidarnego Sienia znalazła się w gronie 12 najaktywniejszych i najlepszych szkół z całej Polski realizujących program CEO Solidarna Szkoła. Otrzymaliśmy zaproszenie do Gdańska na Konferencję Solidarnej Szkoły w dniach 13-14 czerwca, która odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności.
W programie Konferencji są warsztaty, panele, zwiedzanie wystawy Europejskiego Centrum Solidarności, spotkania z ekspertami i świadkami historii. Głównym punktem programu tzw. „Stocznia Projektów”, czyli targi prezentujące efekty rocznej pracy wyróżnionych zespołów uczniowskich. Będzie okazja do porównań i ocen.

solidarnosc1Od wielu lat współpracujemy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. W bieżącym roku szkolnym realizujemy projekt SOLIDARNA SZKOŁA – SOLIDARNY SIENIU .

Celem programu jest zaangażowanie całej naszej społeczności szkolnej w edukację solidarnościową oraz debatę na temat współodpowiedzialności za umacnianie demokracji. Pragniemy kontynuować wypracowany już przez nas model solidarnościowej współpracy z członkami społeczności lokalnej, angażując się w działanie na rzecz dobra wspólnego.

mlodzi glosujaFundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej od 20 lat prowadzi program edukacyjny „Młodzi głosują”. W ramach akcji uczniowie i uczennice przeprowadzają działania profrekwencyjne, debaty oraz lekcje o tematyce wyborczej i kompetencjach Prezydenta RP, a następnie organizują szkolne wybory, w których głosują na kandydatów zgłoszonych w wyborach powszechnych. Główną zasadą akcji jest neutralność polityczna, naszym celem jest przede wszystkim prowadzenie edukacji wyborczej. Wybory odbyły się w czwartek, 30 kwietnia. Przystąpiliśmy do programu, w którym uczestniczyło 1559 szkół.