Centrum Edukacji Obywatelskiej

solidarnosc1Od wielu lat współpracujemy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. W bieżącym roku szkolnym realizujemy projekt SOLIDARNA SZKOŁA – SOLIDARNY SIENIU .

Celem programu jest zaangażowanie całej naszej społeczności szkolnej w edukację solidarnościową oraz debatę na temat współodpowiedzialności za umacnianie demokracji. Pragniemy kontynuować wypracowany już przez nas model solidarnościowej współpracy z członkami społeczności lokalnej, angażując się w działanie na rzecz dobra wspólnego.

Kształtować naszą tożsamość historyczną poprzez edukację historyczno-obywatelską oraz zaangażować się w otwartą debatę publiczną na temat demokracji i jej zagrożeń.

Jako młodzi ludzie chcemy uczyć się solidarności, współpracując z dyrekcją szkoły, nauczycielami, rodzicami, pracownikami szkoły i społecznością lokalną. W kolejnych etapach Solidarnej Szkoły realizujemy określone zadania. Na zajęciach z historii, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o kulturze, mówiliśmy już o różnych aspektach solidarności, przygotowując prace plastyczne, wystawy, prezentacje. Wkrótce prace będzie można zobaczyć na II piętrze. Myślimy też o dyskusji na temat kryteriów certyfikatu "Solidarnej Szkoły"). Zachęcamy wszystkich do dyskusji.
Najbliższe dni poświęcimy na międzypokoleniowe rozmowy o postrzeganiu Święta Niepodległości i poszukiwaniach korelacji pomiędzy „patriotyzmem symboliczno-afektywnym” a zachowaniami obywatelskimi.

SOLIDARNY SIENIU
odsyłamy do strony