Karta szkolna

KARTA SZKOLNA
BANK ZACHODNI WBK

 bzwbk

BEZPIECZNA SZKOŁA
NOWOCZESNA SZKOŁA


Nasza szkoła uczestniczy w Programie Karta Szkolna, realizowanym przez Bank Zachodni WBK.
Cel projektu:

  • Podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkole
  • Promocja nowoczesnej szkoły
  • Edukacja ekonomiczna
  • Wsparcie aktywnych szkół

Podstawowym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych poprzez uniemożliwienie osobom nieuprawnionym wstępu na ich teren.
Jest to możliwe dzięki instalacji systemu kontroli dostępu obsługiwanego przez karty zbliżeniowe. W naszej szkole został zainstalowany również taki system kontrolowanego dostępu, całkowicie sfinansowany przez Bank Zachodni WBK. Karty, wyprodukowane i dostarczone przez bank, służą jako identyfikator szkoły, gdyż umieszczane są na nich elementy wyróżniające - zdjęcie, nazwa, logo szkoły.

Koszty
Wszystkie koszty związane z realizacją programu – instalacja systemu, produkcja i dostarczenie kart, serwis – pokrywa Bank Zachodni WBK, więc nie obciążają one samorządu, szkoły, rodziców ani uczniów.

Jak to działa?
Aby wejść do szkoły należy posłużyć się Kartą Szkolną, dostosowaną do systemu tylko w konkretnej szkole. Taką kartę otrzymuje każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły. Każde wejście i wyjście jest rejestrowane. Osoby nieposiadające kart (np. petenci, rodzice) są wpuszczane do szkoły przez jej pracowników. W ramach projektu w naszej szkole zainstalowano też domofon. Szkoła sama podejmuje decyzję o wydzieleniu stref kontrolowanego dostępu w ramach wdrożonego systemu.

Program rabatowy
Dzięki Karcie Szkolnej można skorzystać z rabatów w sklepach, restauracjach czy centrach usługowo-rekreacyjnych w naszej okolicy. Są one udzielane posiadaczom Kart Szkolnych.

Program rabatowy ma na celu udzielanie uczniom rabatów u lokalnych firm i wspieranie edukacji ekonomicznej, a dla przedsiębiorców wsparcie promocyjne na lokalnym rynku oraz dotarcie z ofertą do nowych klientów.

Partnerzy Karty Szkolnej:

Typograf, Taxi osobowe, Snack Bar Smaka, Weronika Matuszak MOTYWERATORKA, Księgarnia Wrzesińska, Perfect School, Restauracja SETHI, Restauracja GOSPA EJO, Siłownia ODEON.

typografsnackbarmotyweratorykaperfectschoolgospaejo

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
5
7

logo taplo

wolontariat z klasą

logoks

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo