Wolontariat z klasą

wzk 003We wtorek 28 marca 2017 roku odbyły się kolejne warsztaty realizowane w ramach projektu: "Wolontariat z klasą". Spotkanie dotyczące starości przeprowadziły przedstawicielki Stowarzyszenia CREO z Poznania. Uczestnicy zajęć zapoznali się z takimi terminami jak gerontologia i ageizm. Mieli okazję założyć okulary symulujące jaskrę oraz zaćmę. Ponadto próbowali wykonywać codzienne czynności w rękawiczkach imitujących chorobę Parkinsona. Na koniec ubierali tzw. skafander starości, który składał się pogarszających wzrok gogli, słuchawek zaburzających słuch, usztywniającej opaski na kark oraz wielu ograniczających ruch obciążników. Dzięki warsztatom uczniowie potrafią postrzegać świat z perspektywy seniora, skłaniają się do cennych refleksji oraz starają się być wyrozumiałymi i empatycznymi ludźmi.

wzk 004