Zawody sportowe

gramywkosza1Dnia 27 lutego w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt. Tym razem na parkiecie można było zobaczyć, aż trzy drużyny żeńskie, Zespół Szkół Politechnicznych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz reprezentantki naszego Liceum Ogólnokształcącego.
Dziewczęta walczyły bardzo ambitnie jednak w meczu z ZSTiO musiały uznać wyższość swoich rywalek przegrywając 47-18. Jednak mecz o srebrny medal z ZSP zakończył się zwycięstwem naszych uczennic wynikiem 24-19.
Szkołę reprezentowały: Weronika Machajewska, Julia Szternel, Magdalena Bisiorek, Julia Robaszkiewicz, Katarzyna Sarbinowska, Julia Wrzaskowska, Paulina, Kołodziejczyk, Iga Staszak, Iga Sroka, Marta Bryk i Marta Kokocińska.

przelajowcy1W rozegranych w środę, 27 września, Mistrzostwach Powiatu w Przełajowych Biegach Sztafetowych wystartowały obie nasze reprezentacje. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie uczniom ZSTiO.

kosz 1Po tym jak dziewczyny zwyciężyły w powiecie z drużyna ZSTiO i dostały się do dalszych rozgrywek, nasze liceum zostało gospodarzem Rejonowych Rozgrywek w Piłce Koszykowej Dziewcząt, które odbyły się 1 marca. Bardzo zmotywowane i z nadziejami na zwycięstwo, dziewczyny wyszły na parkiet, jednak po bardzo emocjonującym meczu i dogrywce, koszykarki z naszego liceum uległy drużynie ze Śremu. W dalszej części turnieju byłyśmy bardzo gościnne i oddałyśmy zwycięstwa zarówno drużynie z Gniezna jak i Środy Wlkp. Jednak na zakończenie turnieju koszykarki z wrzesińskiego liceum pokazały, że umieją grać w koszykówkę i pokonały zespół z Jarocina.
Ostatecznie drużyna LO im. H. Sienkiewicza zajęła 4 miejsce w rejonie zdobywając kolejne doświadczenia sportowe.

kosz 01 201726 stycznia licealny parkiet został „opanowany „przez koszykarzy i koszykarki. Zmagania rozpoczęły się meczem chłopców, LO kontra ZSP. Pomimo wielkich chęci oraz walki na parkiecie, koszykarze z naszego liceum ulegli przeciwnikowi 41-70. Kolejny mecz należał do dziewczyn, których przeciwnikiem była szkoła ZSTiO. Dziewczyny wyszły na parkiet bardzo zmobilizowane i od pierwszej do ostatniej minuty spotkania, nie oddały zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 38-18. Oby tak dalej dziewczyny!

bieg1W niedzielę 11 grudnia odbył się bieg ulicami naszego miasta - Bieg Powstania Wielkopolskiego. Pomimo złej aury bieg główny na dystansie 10 km cieszył się dużym zainteresowaniem. Również młodzież z naszego liceum uczciła pamięć powstańców biegając na 1 km. W klasyfikacji dziewcząt całe podium należało do uczennic z naszego Liceum. III miejsce zajęła Renata Mikołajczyk na drugim miejscu podium uplasowała się Faustyna Szymańska a pierwsze miejsce zajęła Natalia Gronowska. Miejmy nadzieję , że pasja do biegania będzie się dalej rozwijać wśród uczniów naszej szkoły.

logo nauka to lubie

logoks