Zawody sportowe

DSC 0021Patryk Ligocki i Konrad Makowski zostali Mistrzami Licealiady w Siatkówce Plażowej. Złote medale mistrzostw Wielkopolski zdobyli na trzy dni przed obchodami okrągłej rocznicy istnienia naszego Liceum.
W imprezie organizowanej na boiskach WOS-R przy Gnieźnieńskiej wystartowało po 15 najlepszych par chłopców i dziewcząt z całego województwa wyłonionych w dwustopniowych eliminacjach. Patryk i Konrad okazali się prawdziwymi profesorami plaży. W całym turnieju nie stracili choćby jednego seta, a sam finał był spektaklem tylko dwóch aktorów. Reprezentantów LO Mistrzostwa Sportowego z Piły ograli 15:11, 15:9.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że obaj nasi reprezentanci grali w ubiegłorocznych finałach, ale z innymi partnerami. Patryk zdobył wówczas brąz, a Konrad był piąty. Połączenie dwóch stosunkowo niskich, ale świetnych technicznie zawodników okazało się strzałem w dziesiątkę.
W turnieju dziewcząt na dziewiątym miejscu zostały sklasyfikowane dwie nasze pierwszoklasistki Urszul Jerzykiewicz i Magdalena Figas. Za rok, najpóźniej za dwa i z tej mąki będzie chleb!

karateDnia 11.05.2019 roku w Kleszczewie odbyły się Mistrzostwa Szkól Województwa Wielkopolskiego w Karate Olimpijskim WTK 2019. W kategorii szkól średnich do 64 kg brało udział 6 zawodników. Hubert Kaczmarek z klasy 2E reprezentujący naszą szkołę wygrywając w finałowej walce 6:0, znokautował przeciwnika i został zdyskwalifikowany, tym samym zajmując II miejsce w zawodach. Ogólnie w imprezie brało udział ok 400 zawodników.

bk 2019 mezczyznibk 2019 kobiety

W niedzielę, 28 kwietnia, na ulicach Wrześni blisko 500 zawodników rywalizowało w 36. Biegu Kosyniera. Wśród biegaczy oraz osób obsługi technicznej imprezy byli absolwenci, uczniowie i nauczyciele naszego liceum.

Po raz pierwszy w historii biegu uczestników klasyfikowano w kategorii „absolwent i uczeń LO im. H. Sienkiewicza”. Na mecie dyrektor Violetta Zdunowska wręczyła puchary najlepszej trójce w kategorii kobiet i mężczyzn. Każdy z uczestników zawodów otrzymał także pamiątkowy medal, na którym widniała fasada budynku naszej szkoły.

gramywkosza1Dnia 27 lutego w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt. Tym razem na parkiecie można było zobaczyć, aż trzy drużyny żeńskie, Zespół Szkół Politechnicznych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz reprezentantki naszego Liceum Ogólnokształcącego.
Dziewczęta walczyły bardzo ambitnie jednak w meczu z ZSTiO musiały uznać wyższość swoich rywalek przegrywając 47-18. Jednak mecz o srebrny medal z ZSP zakończył się zwycięstwem naszych uczennic wynikiem 24-19.
Szkołę reprezentowały: Weronika Machajewska, Julia Szternel, Magdalena Bisiorek, Julia Robaszkiewicz, Katarzyna Sarbinowska, Julia Wrzaskowska, Paulina, Kołodziejczyk, Iga Staszak, Iga Sroka, Marta Bryk i Marta Kokocińska.

przelajowcy1W rozegranych w środę, 27 września, Mistrzostwach Powiatu w Przełajowych Biegach Sztafetowych wystartowały obie nasze reprezentacje. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie uczniom ZSTiO.

kosz 1Po tym jak dziewczyny zwyciężyły w powiecie z drużyna ZSTiO i dostały się do dalszych rozgrywek, nasze liceum zostało gospodarzem Rejonowych Rozgrywek w Piłce Koszykowej Dziewcząt, które odbyły się 1 marca. Bardzo zmotywowane i z nadziejami na zwycięstwo, dziewczyny wyszły na parkiet, jednak po bardzo emocjonującym meczu i dogrywce, koszykarki z naszego liceum uległy drużynie ze Śremu. W dalszej części turnieju byłyśmy bardzo gościnne i oddałyśmy zwycięstwa zarówno drużynie z Gniezna jak i Środy Wlkp. Jednak na zakończenie turnieju koszykarki z wrzesińskiego liceum pokazały, że umieją grać w koszykówkę i pokonały zespół z Jarocina.
Ostatecznie drużyna LO im. H. Sienkiewicza zajęła 4 miejsce w rejonie zdobywając kolejne doświadczenia sportowe.