Rekolekcje Wielkopostne

Informuję, że w dniach 15 - 17.04.2019 r. w związku z trwającymi Rekolekcjami Wielkopostnymi obowiązywał bedzie podany niżej harmonogram pracy szkoły:

Klasy I - II - 15 -17.04.2019:

745 - 1105 - zajęcia przedmiotowe i opiekuńczo-wychowacze zgodnie z planem
1130 - 1230 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele farnym

Klasy III:

15.04.2019 - pielgrzymka na Jasną Górę

16-17.04.2019:

745 - 1105 - zajęcia z przedmiotów maturalnych
1130 - 1230 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele farnym
1300 - 1445 - zajęcia z przedmiotów maturalnych

Komunikat w sprawie strajku nauczycieli

W związku z planowanym strajkiem nauczycieli od dnia 8 kwietnia 2019 roku informuję, że akcja strajkowa nie stanowi przyczyny odwołania zajęć lub zamknięcia szkoły.

Podczas strajku szkoła zapewnia uczniom przebywającym na jej terenie bezpieczne warunki pobytu.

W czasie pobytu w szkole młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach przedmiotowych lub opiekuńczo - wychowawczych.

Dyrektor szkoły

Proszę śledzić stronę szkoły oraz sprawdzać wiadomości w e-dzienniku, gdyż w razie zaistnienia jakichkolwiek zmian zostaną opublikawane stosowne komunikaty,

spotkanie nowaczykDnia 29 marca 2019 r. klasa 1A gościła jednego z absolwentów LO, pana Przemysława Nowaczyka, który jest absolwentem Sienkiewicza i pracuje jako programista. Spotkanie było ciekawe szczególnie ze względu na dość wyjątkową ścieżkę kariery edukacyjnej i zawodowej. Oto klasyczny licealny „human” realizuje swoje marzenie, by nie tylko grać, ale też tworzyć gry komputerowe. Trudne, ale nie niemożliwe, jak się na żywym przykładzie mogliśmy przekonać. Nasz Gość wspominał swoje czasy szkolne, mówił o problemach "przebranżowienia" się z humanisty w informatyka, ale także o swojej codziennej,ciągle fascynującej go pracy. Pasjonat, twardy, charakterny zawodnik. Szacun! Zachęcamy do obejrzenia (już wkrótce!) wywiadu w zakładce „Co po LO?”

Filip Gruszczyński 1a

zbiorka zywnosciW miniony weekend 05 i 06 kwietnia 2019 roku wolontariuszki naszej szkoły włączyły się aktywnie w świateczną zbiórkę żywności w ramach Banku Żywności. Zbiórkę koordynuje Wrzesińskie Centrum Wolontariatu, a zebrane produkty żywnościowe trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego powiatu.

teresa1W dniu 4 kwietnia nasi uczniowie uczestniczyli jednodniowym wyjeździe do stolicy. Mieli okazję zwiedzać tereny Gminy żydowskiej, gdzie spotkali się z Ocalonymi z Holokaustu, którzy opowiedzieli o swoich przeżyciach w czasie wojny, następnie zwiedzili Synagogę im. Nożyków. Kolejnym etapem naszej podróży było zwiedzanie Muzeum Katyńskiego, które niedawno powstało na terenie warszawskiej cytadeli i X Pawilonu. Mieliśmy okazję wysłuchać interesującej opowieści przewodnika i obejrzeć wystawę.

las43 kwietnia 54 uczniów naszej szkoły sadziło las na obszarze tzw. "Małpiego Gaju". Akcja została zorganizowana przez Zieloną Stronę Wrześni we współpracy z Nadleśnictwem Czerniejewo oraz Miastem i Gminą Września. Posiłek dla uczniów zapewniło Starostwo Powiatowe we Wrześni.

wiesia1Dnia 3 kwietnia 2019r. liceum odwiedził zaszczytny gość, absolwent naszej szkoły z 1967r., dr inż. Wojciech Józefowicz, który może pochwalić się bogatym życiorysem. Długoletni pracownik, a w przeszłości także wykładowca Politechniki Poznańskiej na Wydziale Elektrycznym. Wykładał również na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jego pasją stała się informatyka – był jednym z pionierów w popularyzacji tej dziedziny na poznańskich uczelniach.

damian4Opadły już najsilniejsze emocje i minął pierwszy zachwyt połączony z niedowierzaniem. Nerwowo sprawdzam, czy to aby nie złudny sen. Cenne nagrody i – co najważniejsze – dokument uprawniający do przyjęcia na Uniwersytet Jagielloński leżą bezpiecznie na biurku.