lohsInformujemy, że 2.01.2020 r. i 3.01.2020 r. są dla klas pierwszych i drugich dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Dla klas trzecich w dniach 2-3.01.2020 r. jest organizowany próbny egzamin maturalny:
- 2.01.2020 r. – w godz. 9:00-11:50 – język polski na poziomie podstawowym
w godz. 14:00-17:00 – biologia na poziomie rozszerzonym
- 3.01.2020 r. – w godz. 9:00-11:50 – matematyka na poziomie podstawowym

Od 7.01.2020 r. będzie obowiązywał nowy plan lekcji. Będzie on dostępny od 3.01.2020 r. na stronie internetowej szkoły i w e-dzienniku.

mikołajki56 grudnia podczas uroczystego zapalenia choinki na wrzesińskim rynku grupa wolonotariuszy z naszego Liceum wcieliła się w rolę pomocników św. Mikołaja.

lohsW grudniu, klasa 2c miała niecodzienną okazję spotkać się z panią Justyną Wasielewską, która opowiedziała o pracy terapeuty, logopedy, zapoznała z tematem pieczy zastępczej w praktyce. Możliwość spotkania, zadawania pytań, rozmowy, na pewno wzbogaciła wiedzę w tym zakresie,
a także pokazała, jak ciężka i wymagająca, ale jednocześnie satysfakcjonująca jest to praca.

MIKOŁAJKI 1Dnia 5 grudnia uczennice klasy IIIa Adrianna Szkoda, Julia Frapesause, Julia Przybylska, Wiktoria Witkowska i Martyna Gerwazik zorganizowały „Mikołajki z Sieniem – śpiewanie z Disney’em”. Projektem opiekowała się pani profesor K.Dębicka, a na widownię zaproszone zostały dzieci z przedszkola Tęczowa Chatka i Miś Uszatek oraz uczniowie naszej szkoły. Podczas przedstawienia można było poczuć prawdziwy klimat świąt i powrócić do beztroskich czasów dzieciństwa. Starsza widownia wzruszyła się przy piosenkach takich, jak „Tej historii bieg”, a dzieci pokochały „Everybody wants to be a cat”. Ogólny zachwyt wzbudził także występ dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Marzeninie z klasy III pod opieką pani Agnieszki Przybylskiej. Całe wydarzenie pozwoliło na chwilowe zapomnienie o wszelkich problemach i przeniesienie się do bajkowego świata piosenek Disney’a w klimacie świąt Bożego Narodzenia.

super WOS211 grudnia odbyło się w ZSTiO powiatowe podsumowanie projektu edukacyjnego SUPERMATURZYSTA WOS.
Podstawy ustrojowe III RP to temat przewodni tegorocznej edycji, z którym należało się zmierzyć. Obejmował on zagadnienia: transformacja ustrojowa 1989 roku, współczesny konstytucjonalizm, zasady funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego i praworządność państwowa. Wyzwaniem były nie tylko kwestie problemowe. Należało rozwiązać już na poziomie klasy II arkusz maturalny. Jego analiza będzie dla nas wskazówką do pracy i dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego, by osiągnąć możliwie najlepsze wyniki. Atmosfera była naprawdę sympatyczna – co widać na zdjęciu naszego 10 -osobowego zespołu.

I Ty zostań sędzią3W dniu 9 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez panią Annę Begier, sędzię działającą w Fundacji ProPublika z Wrocławia. Uczniowie klasy 2a mieli okazję obejrzeć symulację procesu sądowego i wydać wyrok w dwóch sprawach : o oszustwo i nieumyślne spowodowanie śmierci.