DreznoDnia 7 grudnia 2018 roku grupa młodzieży naszej szkoły wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Drezna. Obok zwiedzania pięknych zakątków miasta takich jak chociażby rokokowy zespół pałacowy Zwinger, młodzież odwiedziła też Galerię Wielkich Mistrzów Malarstwa z dziełami takich twórców jak Rafael, Rubens czy Rembrandt. Wieczorową porą każdy uczestnik mógł poczuć atmosferę świąt na jednym z Jarmarków Bożonarodzeniowych.

plastinarium124 listopada młodzież z naszej szkoły zwiedziła Plastinarium w Guben. Jest to obiekt na skalę światową, który łączy pod jednym dachem wystawę „Świat ciała” oraz praktyczną prezentację poszczególnych etapów plastynacji. W oparciu o najnowocześniejszą technikę powstają w Guben preparaty naukowe oraz anatomiczne plastynaty pełnowymiarowe, mające za zadanie edukację zarówno lekarzy jak i laików.

aids 13 grudnia 2018r. nasza szkoła włączyła się w akcję ”Czerwona kokardka”, mającą na celu pokazanie solidarności z osobami żyjącymi z HIV, ich rodzinami i przyjaciółmi. Każdy z nas mógł przypiąć sobie czerwoną wstążkę w kształcie odwróconego V, symbolizującą walkę z epidemią AIDS.

Amnesty znaczekZ okazji 70.rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka Szkolne Koło Amnesty International zaprasza do udziału w Maratonie Pisania Listów, który odbędzie się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni w dniu 10 grudnia w godzinach od 10.00 do 14.00.

pol hist2018Dnia 22 listopada 2018 r. w naszym liceum odbyły się kolejne już polonistyczne zajęcia dla uczniów klas ósmych i oddziałów gimnazjalnych. Tym razem licealiści zachęcali do przyjścia do klasy „a”. Uczniowie obecnej klasy 1a - Zuzanna Górska, Aleksandra Płatek i Filip Gruszczyński pod opieką pani profesor Renaty Czai poprowadzili zajęcia dotyczące motywów wanitatywnych w różnych tekstach kultury. Opowiadali również o codziennym życiu szkoły i o obowiązkach, jakie czekają w szkole średniej każdego szanującego się „humana”.

Filip Gruszczyński, kl. 1a

fizyka wykłUczniowie Sienia są częstymi gośćmi na poznańskim UAMie. 14 listopada odwiedzili go ponownie. Grupa miłośników fizyki i chemii z klas 1c, 2d, 3c i 3d pod opieką p. prof. K. Stygara i p. prof. R. Grobelnej wzięła udział w wykładzie zatytułowanym "Skąd się wzięły pierwiastki chemiczne we Wszechświecie?".
Mieliśmy okazję poznać genezę Wszechświata i dowiedzieć się, jak powstały substancje, które nas otaczają. Do domów wróciliśmy mądrzejsi i zmotywowani do nauki przedmiotów, które tłumaczą nam naszą rzeczywistość.

Weronika Nowacka, kl. 3d