wos11Damian Błaszka i Maksymilian Terzyk finalistami Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie 2019/2020.

COPTIOSH_ Informujemy, iż w związku z wydanym rozporządzeniem MEN z dn. 25.03.2020 r., etap centralny Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie COPTIOSH w b.r. szkolnym został odwołany!
Uczestnicy zakwalifikowani do zawodów trzeciego stopnia Olimpiady przeprowadzonej w roku szkolnym 2019/2020 otrzymują tytuł finalisty.
Tym samym Damian Błaszka z klasy 2e i Maksymilian Terzyk z klasy 1a1 otrzymają tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie 2019/2020.

Do etapu szkolnego w tym roku szkolnym przystąpiło około 2300 uczniów w całej Polsce, a kwalifikacje centralne uzyskało 78. Warto też odnotować, że Damian Błaszka podczas etapu okręgowego uzyskał najlepszy wynik w Wielkopolsce i jeden z najwyższych wyników w kraju. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będą bardziej sprzyjające okoliczności, ale oczywiście naszym dwóm finalistom należą się ogromne gratulacje.

fot11I w tym roku, mimo nietypowej sytuacji i braku uroczystej akademii, nie zapomnieliśmy o naszych absolwentach klas trzecich. W kolejnych dniach bieżącego tygodnia uczniowie każdej klasy odwiedzali szkołę, aby z rąk pani Dyrektor oraz wychowawców odebrać świadectwo ukończenia Liceum i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce. Nie zabrakło łez wzruszenia, podziękowań za wspólnie przeżyte trzy lata oraz gratulacji. Na szczególne uznanie zasługuje Mikołaj Filipiak, absolwent klasy III c, który uzyskał najwyższą średnią ocen wynoszącą 5,84.
Drodzy abiturienci, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz szczęśliwego, dorosłego życia!

logoTaploJak co roku, Zarządu Towarzystwa Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni przyznał Absolwentom nagrody z promocję Szkoły w środowisku. Tym razem, trafiły one do Wiktorii Graczyk (kl. 3b) i Piotra Adamskiego (kl. 3c). Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.
Wszystkim Absolwentom2020 życzymy sukcesu na egzaminie maturalnym i realizacji planów życiowych. Przy odbiorze świadectw otrzymacie także pamiątkowe tarcze szkolne, ufundowane przez TAPLO. Przypnijcie je gdy przyjdziecie na maturę - przynoszą szczęście :)
Pamiętajcie o swoim Liceum! (ES)

szkoła lo

gurbala LO“Soyons reconnaissants aux personnes qui nous donnent du bonheur ; elles sont les charmants jardiniers par qui nos âmes sont fleuries” (Marcel Proust)
Dnia 26 marca 2020 na lekcjach języka francuskiego gościł pan Andrzej Gurbala. Jest on absolwentem naszego Liceum, osiągnął sukces żyjąc i pracując jako lekarz we Francji. Jak sam mówi, nie czuje się ani Polakiem, ani Francuzem, jest między tymi dwiema kulturami. Dlatego postanowił wesprzeć szkołę inwestując w naukę języka francuskiego poprzez zakup nowoczesnego sprzętu dydaktycznego.

natalia3Te trzy marcowe dni spędzone na Uniwersytecie w Białymstoku, były jednymi z moich najlepszych w dotychczasowym życiu. To niesamowite przeżycie jeszcze dziś mi towarzyszy. To przede wszystkim cudownie spędzony czas ze wspaniałymi osobami. Najbardziej stresujące było oczywiście oczekiwanie na wyniki olimpiady. Ta niepewność do ostatniej chwili, a etapy były trzy. Bardzo cieszy mnie fakt, że Damian został laureatem olimpiady oraz że mnie udało się zostać finalistką. Dołączyłam tym samym do rodziny olimpijczyków.