piosenka ch10 października 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odbył się PRZEGLĄD PIOSENKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ. Pierwsze miejsce zajął zespół wokalny z naszego Liceum w składzie: Iga Iglewska, Angelika Kaniewska i Mikołaj Milczarek. Zespół zaprezentował utwór: "Błogosław duszo moja Pana". Laureaci wystąpili także podczas gali papieskiej, która odbyła się 17 października w Centrum Edukacyjno - Formacyjnym w Gnieźnie.

dialog1W dniach od 7 do 8 października w auli szkolnej odbyły się warsztaty prowadzone przez trenerki Forum Dialogu Między Narodami z Warszawy. Uczestnikami byli uczniowie klasy 1A1, którzy poznali elementy kultury żydowskiej.

kokardka15 października 2019 r. nasze Liceum włączyło się w akcję „Różowa Kokardka”, polegającą na rozdaniu uczniom i pracownikom szkoły różowych wstążeczek, będących symbolem walki z rakiem piersi. Ten powszechnie rozpoznawalny emblemat przypomina nam, że październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi i pozwala wszystkim solidaryzować się z osobami starającymi się pokonać tę chorobę.

zielona szkola KolobrzegW dniach 6-10 października uczniowie klasy 1d wzięli udział w Zielonej Szkole Matematycznej w Dźwirzynie. Pasjonaci matematyki, zgłębiali jej tajniki podczas zajęć warsztatowych. Uczniowie rozwiązywali przykładowe arkusze maturalne, testy i łamigłówki matematyczne. Był czas na naukę, ale również na zabawę i zwiedzanie. Uczestnicy Zielonej Szkoły odwiedzili pobliski Kołobrzeg, gdzie mogli podziwiać piękną panoramę z latarni morskiej, był również spacer promenadą oraz rejs statkiem. W Trzęsaczu w Multimedialnym Muzeum na Klifie przenieśli się w niezwykłą podróż w czasie a w Ogrodach Tematycznych Hortulus w Dobrzycy zachwycali się okolicznościami przyrody. Choć pogoda momentami była kapryśna, dobry humor dopisywał nam przez cały czas.

wf inaczej1Aby uatrakcyjnić zajęcia wychowania fizycznego w naszej szkole, dnia 1 października odbyły się zajęcia „ Joga dla każdego”, które poprowadziła pani Agata Czerniak. W zajęciach uczestniczyły uczennice z dwóch klas, klasa 2B i 1B1. Było to pierwsze takie spotkanie i miejmy nadzieję,że nie ostatnie, gdyż poznaliśmy coś nowego co bardzo młodzieży się spodobało. Do zobaczenia następnym razem.

mlodziezowa radaW piątek 27 września w nowym klubie odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu I kadencji. Trzech uczniów z klas drugich będzie reprezentować naszą szkołę:
Adam Dżendżera z 2a, Szymon Musiałowski z 2d i Marcel Dopierała również z 2a.
Ideą powołania Młodzieżowej Rady Powiatu przez Radę Powiatu Wrzesińskiego jest kształtowanie postaw demokratycznych, odpowiedzialności za decyzje i realizacja aspiracji młodych ludzi.
Przyszła Rada ma liczyć 19 osób a jej kadencja ma trwać trzy lata.

Fot. Paulina Antkowiak