co po loW piątek 8 lutego uczniowie klasy 1 o profilu humanistycznym spotkali się z panią mecenas Agnieszką Czajkowską-Górską, która jest absolwentką naszej szkoły. Pani Agnieszka opowiadała o swojej ścieżce kariery, studiach i nauce w Sienkiewiczu oraz odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów. Spotkanie z panią adwokat było bardzo ciekawe, szczególnie dla osób, które swoją przyszłość zawodową wiążą z karierą prawniczą.

Filip Gruszczyński 1a

po raz 13Już po raz 13. uczniowie wrzesińskich szkół zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii, rywalizując o tytuł mistrza poprawności. Nasze LO w Międzyszkolnym Konkursie o Złotą Stalówkę reprezentowały w kategorii szkół ponadgimnazjalnych 2 uczennice klas III – Julia Sternel (3c) oraz Izabella Nowaczyk (3d). Julii, zdobywczyni II miejsca, serdecznie gratulujemy sukcesu.

diet1W piątek 8 lutego 2019 r. Uczniowie klasy 2c i 3a wzięli udział w wykładzie przeprowadzonym przez panią dietetyk Agnieszkę Witucką. Podczas wykładu zostały poruszone aspekty związane z problemami żywieniowymi prowadzącymi do nadwagi i otyłości, ale także mniej znane zaburzenia odżywiania takie jak bigoreksja, czy ortoreksja. Pani Agnieszka przytoczyła także 15 rad, które pomogą wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe. Na zakończenie uczniowie wypełnili ankiety dotyczące ogólnej wiedzy na temat zdrowej, zbilansowanej diety.

wf1Od listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w ciekawych lekcjach wf w klubie fitness Perfect Body. Uczestniczyli w różnych zajęciach m.in. Fitball, fitness na trampolinach, zumba, spinning, a także trening wzmacniający na maszynach i wolnych ciężarach. Jest to świetna alternatywa dla osób, które niekoniecznie lubią gry zespołowe czy lekkoatletykę.

polonez2W środę 30 stycznia 2019 r. maturzyści naszego liceum zatańczyli poloneza na wrzesińskim rynku. Była to próba generalna przed sobotnią studniówką oraz okazja do zaprezentowania się mieszkańcom.
Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, dlatego występ nie był dla nich stresującym wydarzeniem. Próba generalna zaliczona na 5+.

matgeo1W piątek 1 lutego 2019 r. odbyły się w naszym liceum zajęcia z matematyki i geografii dla uczniów 3 klas gimnazjum oraz 8 klas szkoły podstawowej. Było to kolejne spotkanie w ramach akcji „Uczymy się razem”. Zajęcia przygotowli prof. Maciej Baranowski i Romuald Nowicki. Uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki oraz zapoznali się z programem komputerowym do obliczania emisji CO2 przez człowieka. Całość uzupełniły rozmowy o ofercie nauki w naszej szkole. Nad przebiegiem zajęć czuwali uczniowie klasy 2d. Było to ostatnie spotkanie z tego cyklu. Natomiast 04.04.2019 r. o godzinie 16.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na DRZWI OTWARTE.