Swiat kolorami malowanyW minioną niedzielę 2 czerwca 2019 roku na terenie boiska ZSTiO we Wrześni odbył się po raz kolejny Piknik Powiatowy. Wolontariuszki naszej szkoły zadbały o najmniejszych mieszkańców naszego powiatu i zorganizowały "strefy malucha", w których malowały dzieciom twarze, prowadziły zajęcia plastyczne i sportowe.

ppk 001W mijającym roku szkolnym w ramach projektu „Praca, pasja, kariera...” „postawiliśmy” na bankowość. Uczniowie wszystkich klas pierwszych zapoznali się z systemem bankowym w Polsce, pracą w banku, działalnością banków komercyjnych, poznawali i selekcjonowali oferty bankowe. Mieli okazję gościć na lekcji pracowników banku oraz udać się z wizytą do innego banku. Spotkania były bardzo ciekawe i pouczające.

nf 001Tegoroczny sezon Szkolnego Kina Konesera zakończyliśmy Nocą Filmową 24 maja. „Split”, „Webster”, „John Wick” to tylko niektóre tytuły obejrzanych nocą filmów. Po nocy z filmami grozy i nie tylko, powitał nas ciepły, słoneczny, sobotni poranek. Na kolejny sezon Szkolnego Kina Konesera zapraszamy od września.
Do zobaczenia!

20190516 133804W maju, we Władysławowie odbyła się Zielona Szkoła z biologii. Wzięło w niej udział 52 uczniów 3 szkół powiatu wrzesińskiego, w tym grupa uczniów z liceum z klasy 2c. W trakcie pobytu pasjonaci przyrody zgłębiali wiedzę na temat nietoperzy. Mieli możliwość dowiedzieć się więcej o ślimaku afrykańskim, karaczanach i straszykach. Odwiedzili fokarium na Helu i akwarium w Gdyni, gdzie zapoznali się z florą i fauną mórz i oceanów. Ponieważ pogoda nas nie rozpieszczała , gdyż było zimno i padało, więc spływ kajakowy zamieniliśmy na zwiedzanie zamku w Malborku.

20190517 13384720190515 213428

IMG 6218O samorządności w rocznicę 4 czerwca.

Na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego z okazji Jubileuszu 20 lat wprowadzenia podziału terytorialnego Polski i realizowanego projektu : „Społeczeństwo Obywatelskie” miałyśmy okazję zastanowić się nad ideą i istotą samorządności dziś - tj. 4 czerwca 2019 roku w tym właśnie miejscu.
Idea samorządności w Polsce sięga zaledwie roku 1989. W PRL-u, samorządność przejawiała się okazjonalnie, nie w życiu codziennym. Ograniczenia były wszechobecne a partia sterowała społeczeństwem. Warto dziś pamiętać, że urzędnik jest dla obywatela a nie obywatel dla urzędnika, a władza jest tylko dysponentem naszych pieniędzy. Przejrzystość ich wydatkowania jest kluczowym elementem funkcjonowania samorządu i samorządności obywatelskiej.

13 maja 2019 r. klasaImage1 1c gościła absolwentkę naszego Liceum, panią Agnieszkę Widerowską, obecnie pracującą jako farmaceutka. Agnieszka Widerowska jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pani Agnieszka przeprowadziła ciekawy wykład o wpływie substancji zawartych w pożywieniu na poszczególne składniki leków. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze. Następnie w bibliotece szkolnej odbył się wywiad, do obejrzenia którego zachęcamy.

Katarzyna Szalata kl. Ic