podręczniki 1

IMG 8510Podróżniczym akcentem zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. 17 czerwca wybrzmiał bowiem ostatni akord obchodów 100-lecia Naszego LO – coroczne Święto Patrona, poświęcone podróżom Henryka Sienkiewicza. Próbowaliśmy zrozumieć fenomen pisarza, którego nieustannie nosiło po świecie i który podróżował, żeby pisać, a pisał, żeby podróżować. Dodatkową atrakcją dnia była okolicznościowa wizyta absolwenta naszego liceum – Krzysztofa Dopierały. Jego wzbogacona slajdowiskiem, zajmująca opowieść o wyprawach do Azji, o niekończącej się potrzebie eksploracji tego kontynentu, o pasji wędrowania i pisania o tym, co się widziało, to bardzo cenna lekcja dla wszystkich poważnie myślących już o swojej przyszłości „po LO”. Jak żyć pełnią życia, jak, będąc dorosłym człowiekiem, ciągle iść za głosem młodzieńczych marzeń, wreszcie - jak pracując, nie nudzić się w pracy. Że podróże kształcą i uszczęśliwiają, można poczytać w niejednym tekście i liście Sienkiewicza, ale także na blogu Krzysztofa Dopierały, który, jak sam przyznał, za młodu połknął globus. Zachęcamy do lektury, a odważnych zapaleńców i obieżyświatów także naśladowania - http://www.1000krokow.eu/

IMG 8478IMG 8490

20190529 110307Maj. Niedziela 26. Godzina 18.00. Wyruszyliśmy w niesamowitą podróż do Hiszpanii, w kierunku Costa Brava. W poniedziałek, w godzinach porannych zatrzymaliśmy się w największym parku rozrywki w Niemczech – Europa Park. Atrakcje przerosły nasze oczekiwania i zapewniły niezły dreszczyk emocji. Po wspólnym posiłku ruszyliśmy w dalszą drogę do starożytnej Girony. Kolorowe kamieniczki położone wzdłuż rzeki tworzyły fantastyczny krajobraz, zwłaszcza dla miłośników Gry o Tron. Późnym popołudniem wypoczywaliśmy już w hotelu, w Lloret de Mar. Środa. Tego dnia udaliśmy się do Barcelony spacerowaliśmy, podziwiając zabytki .W czwartkowy, słoneczny poranek odbyliśmy rejs statkiem na wybrzeże Tossa de Mar. Piękne uliczki i cudowne widoki przyprawiały wszystkich o zawrót głowy. Nie zabrakło także czasu na plażowanie i kąpiel w Morzu Śródziemnym. Na terenie naszego hotelu również mogliśmy zażywać przyjemności w basenie. Ale jak młodzi ludzie spędzają wieczory w Lloret de Mar? Udaliśmy się więc do klubu ‘DiscoTropics’, w którym wszyscy doskonale się bawili. W piątek raz jeszcze odwiedziliśmy przepiękne miasto - Barcelonę. Mieliśmy okazję podziwiać niesamowite widoki, kilkadziesiąt metrów nad ziemią –.Telefèric de Montjuïc. Sobota. Pożegnaliśmy Lloret de Mar. Ostatnim miejscem, jakie odwiedziliśmy w Hiszpanii - to raj dla pasjonatów sztuki – Muzeum Salvadora Dali – doskonałe prace wywoływały u nas zachwyt. Ruszyliśmy w dalszą drogę, w kierunku Francji. W godzinach wieczornych dotarliśmy do hotelu, by wypocząć przed kolejnym dniem, pełnym wrażeń. Niedziela. Okazała się gorąca, jednak nie powstrzymało nas to przed podziwianiem widoków z samej góry Wieży Eiffla, rejsie statkiem czy spacerze po malowniczym Montmartre. Godzina 21:00. Czas powrotu. Pełni wrażeń i zmęczeni wracaliśmy do Polski. Bogatsi o wszystko co zobaczyliśmy.

Dominika Filipiak , kl.1d

Swiat kolorami malowanyW minioną niedzielę 2 czerwca 2019 roku na terenie boiska ZSTiO we Wrześni odbył się po raz kolejny Piknik Powiatowy. Wolontariuszki naszej szkoły zadbały o najmniejszych mieszkańców naszego powiatu i zorganizowały "strefy malucha", w których malowały dzieciom twarze, prowadziły zajęcia plastyczne i sportowe.

ppk 001W mijającym roku szkolnym w ramach projektu „Praca, pasja, kariera...” „postawiliśmy” na bankowość. Uczniowie wszystkich klas pierwszych zapoznali się z systemem bankowym w Polsce, pracą w banku, działalnością banków komercyjnych, poznawali i selekcjonowali oferty bankowe. Mieli okazję gościć na lekcji pracowników banku oraz udać się z wizytą do innego banku. Spotkania były bardzo ciekawe i pouczające.

nf 001Tegoroczny sezon Szkolnego Kina Konesera zakończyliśmy Nocą Filmową 24 maja. „Split”, „Webster”, „John Wick” to tylko niektóre tytuły obejrzanych nocą filmów. Po nocy z filmami grozy i nie tylko, powitał nas ciepły, słoneczny, sobotni poranek. Na kolejny sezon Szkolnego Kina Konesera zapraszamy od września.
Do zobaczenia!

20190516 133804W maju, we Władysławowie odbyła się Zielona Szkoła z biologii. Wzięło w niej udział 52 uczniów 3 szkół powiatu wrzesińskiego, w tym grupa uczniów z liceum z klasy 2c. W trakcie pobytu pasjonaci przyrody zgłębiali wiedzę na temat nietoperzy. Mieli możliwość dowiedzieć się więcej o ślimaku afrykańskim, karaczanach i straszykach. Odwiedzili fokarium na Helu i akwarium w Gdyni, gdzie zapoznali się z florą i fauną mórz i oceanów. Ponieważ pogoda nas nie rozpieszczała , gdyż było zimno i padało, więc spływ kajakowy zamieniliśmy na zwiedzanie zamku w Malborku.

20190517 13384720190515 213428