Zarządznie nr 3/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 24 marca 2020 r.

Komunikat Pani dyrektor Violetty Zdunowskiej w sprawie kształcenia na odległość.  (poniżej w aktualnościach)

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku wszystkie zajęcia są zawieszone.

Apel do uczniów Liceum Ogólnokształcącego
im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni

Bądźcie odpowiedzialni – to niezwykle ważne.

Przez dwa tygodnie nie będziecie chodzili do szkoły.
To nie są ferie, ani czas wolny.
Jest to czas kwarantanny.

! Unikajcie zatłoczonych miejsc.
! Nie organizujcie spotkań towarzyskich.
! Nie wychodźcie do klubów, kawiarni, restauracji.
! Spędzajcie ten czas w domu.
! Starajcie się nie zakazić i nie zakażać innych.

Uwaga!

Na podstawie §18 ust. 2 pkt.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31.12.2002 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach edukacyjnych Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni za zgodą organu prowadzącego zawiesza zajęcia w dniach od 12 - 20 marca 2020r, (włącznie).

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni 27. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zostaje odwołany.

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni Drzwi Otwarte w dniu 2 kwietnia 2020 r. zostają  odwołane.

Polecenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10.03.2020 r. w sprawie wyjazdów (dokument w formacie PDF - otwiera się w nowym oknie)

Rekomendacja Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa

Prosimy o śledzenie kominikatów na stronie szkoły i w e-dzienniku.

gurbala LO“Soyons reconnaissants aux personnes qui nous donnent du bonheur ; elles sont les charmants jardiniers par qui nos âmes sont fleuries” (Marcel Proust)
Dnia 26 marca 2020 na lekcjach języka francuskiego gościł pan Andrzej Gurbala. Jest on absolwentem naszego Liceum, osiągnął sukces żyjąc i pracując jako lekarz we Francji. Jak sam mówi, nie czuje się ani Polakiem, ani Francuzem, jest między tymi dwiema kulturami. Dlatego postanowił wesprzeć szkołę inwestując w naukę języka francuskiego poprzez zakup nowoczesnego sprzętu dydaktycznego.

natalia3Te trzy marcowe dni spędzone na Uniwersytecie w Białymstoku, były jednymi z moich najlepszych w dotychczasowym życiu. To niesamowite przeżycie jeszcze dziś mi towarzyszy. To przede wszystkim cudownie spędzony czas ze wspaniałymi osobami. Najbardziej stresujące było oczywiście oczekiwanie na wyniki olimpiady. Ta niepewność do ostatniej chwili, a etapy były trzy. Bardzo cieszy mnie fakt, że Damian został laureatem olimpiady oraz że mnie udało się zostać finalistką. Dołączyłam tym samym do rodziny olimpijczyków.

damian3Po raz kolejny wróciłem z finału ogólnopolskiej olimpiady z tytułem laureata - tym razem w dziedzinie wiedzy o prawach człowieka w świecie współczesnym.
Czy jednak wynika z tego coś jeszcze oprócz indeksów na studia i nagród?

ewa32020 3DAMIAN BŁASZKA - LAUREAT
NATALIA URBANOWICZ - FINALISTKA
Wielkopolskę i tym samym nasze Liceum reprezentowali : Natalia Urbanowicz z kl. 1c i Damian Błaszka z kl. 2e.
6,7,8 marca 2020 roku spędziliśmy na Uniwersytecie Białostockim w Białymstoku ,gdzie odbył się 3 częściowy etap centralny.
Do olimpiady w całym kraju przystąpiło prawie 1500 uczniów ze 142 szkół i 84 miejscowości.

kosz127 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im . H. Sienkiewicza we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Koszykówce Dziewcząt. Tym razem dziewczęta zagrały świetnie i wygrały spotkanie z ZSP, zajmując tym samym pierwsze miejsce w powiecie.

lac startW sobotę, 29 lutego, dwadzieścia lacrossistek brało udział we Wrześni w konsultacjach kadry Polski U-18. Zespół oparty w dużej mierze na uczennicach naszego liceum przygotowywał się do międzynarodowej konfrontacji. Za trzy tygodnie zespół pod nazwą Września rozegra w Poznaniu mecz towarzyski z rówieśniczkami z Berlina. Dziewczyny ze Sport-Club John-F.-Kennedy-Schule in Berlin to wielokrotny mistrz Niemiec.