Polonez6W środę, 15 stycznia 2020 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni zorganizowali na wrzesińskim rynku swoją generalną próbę poloneza. W oryginalnym wydarzeniu street dance wzięli udział wszyscy tegoroczni maturzyści, którzy na oczach wrześnian zatańczyli poloneza do muzyki Wojciecha Kilara.
Wiesława Leciejewska

sukces2Do wielkich sukcesów olimpijskich Damiana Błaszki z kl. 2e dołączyła w tym roku Natalia Urbanowicz z kl. 1c.
Z ogromną satysfakcją informuję, że po ostatecznej weryfikacji wyników etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym COPTIOSH Natalia otrzymała kwalifikacje centralne Olimpiady.

w gronie najlepszychZ dumą informujemy, że Klaudia Stachura uczennica klasy IIIc naszego liceum znalazła się wśród osób wyróżnionych Stypendium Prezesa Rady Ministrów, przyznawanego uczniom, którzy uzyskali najwyższą w szkole średnią ocen. Klaudia otrzymała z rąk Wielkopolskiego Kurator Oświaty w Poznaniu, pani Elżbiety Leszczyńskiej, dyplom potwierdzający uzyskanie stypendium oraz pamiątkową książkę.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

lohsZ ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Krystyny Zielińskiej, która przez długie lata jako Sekretarz Szkoły, była wielkim wsparciem i pomocą w pracy w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni.

Rodzinie i wszystkim Bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Emerytowany Dyrektor Zenon Suchorski, emerytowani Nauczyciele LO

spacer1W dniu 8 grudnia uczniowie klasy 1a1 zakończyli trwający 2 miesiące projekt „Szkoła Dialogu”. Uczniowie uczestniczyli w czterodniowych warsztatach, na których poznali elementy kultury i religii żydowskiej. Następnie musieli pozbierać informacje z publikacji historyków wrzesińskich, fotografie starej Wrześni oraz posłuchać opowieści pana Mariana Torzewskiego i pana Sebastiana Mazurkiewicza o dawnych mieszkańcach miasta i miejscach z nimi związanych. Jego uwieńczeniem był przygotowany i poprowadzony przez uczniów spacer dla zaproszonych gości. W czasie oprowadzania uczniowie opowiedzieli historię mniejszości żydowskiej oraz pokazali fotografie starej Wrześni.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

konkurs2Konkurs zakończył się sukcesem naszych uczniów z klasy 1c: Natalia Urbanowicz zajęła 2 a Julian Dziarnowski 3 miejsce. W dniu 12 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa otrzymali z rąk wicestarosty, pana Waldemara Grzegorka dyplomy i pamiątkowe albumy.

Data : poniedziałek, 27 styczeń 2020