Paula„SĄ POŻEGNANIA, NA KTÓRE NIGDY NIE BĘDZIEMY GOTOWI, ZWŁASZCZA NA TE OSTATECZNE. ŚMIERĆ TAK PUNKTUALNA , ŻE ZAWSZE NIE W PORĘ”.

15 lutego 2020 roku odeszła od nas w wieku zaledwie 26 lat, nasza koleżanka i wychowanka, przyjaciółka, absolwentka naszego Liceum Matura -Rocznik 2012 PAULINA SZYMKUĆ z domu ZGOLIŃSKA.

Paulina to najdzielniejsza, najodważniejsza osoba jaką znaliśmy. Do końca ze swoim cudownym i nieodłącznym uśmiechem na ustach i w sercu.
Jej nieskazitelny charakter i osobowość, zawsze uczyła nas, by żyć obecną chwilą. Życie jest tu i teraz.
Na zawsze zostanie częścią każdego z nas.
Prosimy, otoczcie Paulę, jej męża Wojtka i całą ich rodzinę modlitewnym wsparciem.

Klasa 3 E
z wychowawczynią
Matura Rocznik – 2012

Ula KowalewskaW naszej szkole odbywają się prelekcje pod tytułem ,,Co po LO" polegają one na spotkaniach z absolwentami naszego liceum i przedstawieniu ich dokonań po ukończeniu szkoły średniej. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce 29 listopada. Odwiedziła nas wolontariuszka Urszula Kowalewska - studentka II roku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach projektu „Studenci bez granic”, Ula wyjechała na Madagaskar, gdzie pracowała w szkole z małymi dziećmi pokazując im różne metody aktywizujące na zajęciach. Projekt ten ma na celu wspierać edukację najmłodszych.

Ula opowiedziała nam o swojej codziennej pracy, przedstawiła prezentację ukazującą trudne i ciężkie życie najmłodszych na Madagaskarze.
Uczniowie mogli zapoznać się z charakterystyką tego kraju oraz podziwiać pamiątki przywiezione przez Ulę.

super matW dniu 13 lutego br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni odbyły się w ramach „Powiatowego Programu Rozwoju Edukacji” zajęcia grantu z matematyki „Supermaturzysta Powiatu Wrzesińskiego”. Uczniowie ćwiczyli umiejętność rozwiązywania zestawów zadań maturalnych na poziomie podstawowym. Biorąc udział w tych zajęciach młodzież podnosi swoje umiejętności matematyczne, jednocześnie przygotowując się do obowiązkowego egzaminu maturalnego z matematyki. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.

Olimpiada 1Z ogromną przyjemnością informujemy, że Komitet Główny Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie COPTIOSH, podał ostateczne wyniki etapu okręgowego i kwalifikacje do III - centralnego etapu Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.

W kwietniu nasze Liceum będą reprezentować na poziomie centralnym Damian Błaszka - o czym już pisaliśmy wcześniej.

Drugim naszym reprezentantem został Maksymilian Terzyk z klasy 1 A1. To wspaniałe osiągnięcie Maksymiliana już na ten moment, jako ucznia klasy pierwszej, który rywalizował w okręgu w zdecydowanej większości z maturzystami. To dobre perspektywy dla Maksymiliana na następne lata i udział w kolejnych wymarzonych olimpiadach. Każdy wynik na tym poziomie będzie ich wielkim sukcesem. Trzymamy kciuki.

Moc gratulacji !

twojeemocjeJak rozpoznać swoje emocje? Co zrobić, aby nas nie paraliżowały, a zaczęły nam pomagać? Czy stres zawsze działa na nas negatywnie? Odpowiedzi te pytania mogli znaleźć uczniowie klasy IIIb. IIIc, Iab oraz Ic1 podczas spotkania ze studentkami psychologii z Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Mamy nadzieję, że zajęcia te, które odbyły się dnia 22 stycznia 2020r, przyniosły wiedzę i umiejętności przydatne w konfrontacji z każdą trudną sytuacją.

Ewa5V OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE
COPTIOSH 2019/20
LAUREAT - DAMIAN BŁASZKA
FINALISTA - MAKSYMILIAN TERZYK
Z ogromną radością informuję o osiągnięciach naszych uczniów z zakresu wiedzy o społeczeństwie. 18 stycznia w Lesznie odbył się etap okręgowy V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów, którzy wcześniej wygrali eliminacje szkolne: Anna Leśna kl. 3 a, Damian Błaszka kl. 2e, Maksymilian Terzyk kl. 1 a1.