Aktualności

komunikaty maturalne

 

rekrutacja

 

Co po LO ...

Co po LO ...

podręczniki 1

podręczniki w

KINO 1Od lutego br., dzięki zaangażowaniu klasy 1b rozpoczął się cykl Szkolne Kino Konesera.
Spotykaliśmy się w szkolnej bibliotece, a udało nam się obejrzeć trzy różne filmy, trzy różne historie. W lutym „Sierpień w hrabstwie Osage” dostarczył wiele wzruszeń i refleksji.
To zabarwione sarkastycznym humorem spojrzenie na trudną relację matki i jej trzech dorosłych córek, które opuściły rodzinny dom, dystansując się od bliskich i od przeszłości. Pewnego dnia powracają i muszą zmierzyć się z emocjami, które niegdyś doprowadziły do niezgody. To film, który nie unikając wzruszeń opowiada uniwersalną historię o rodzinnych więzach.

 

 


W kwietniu, w „Stowarzyszeniu umarłych poetów” ekscentryczny profesor John Keating wnosi w mury ekskluzywnej uczelni ducha poezji, miłości życia i samodzielnego myślenia. Zainspirowani przez niego chłopcy odnawiają sekretny związek - Stowarzyszenie Umarłych Poetów. Odkrywają w nim piękno zapomnianych utworów, a przede wszystkim prawo do marzeń, wolności i buntu.


W czerwcu obejrzeliśmy francuską komedię „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Twórcy filmu swobodnie podeszli do tematu uprzedzeń natury religijnej i rasowej. Poruszane stereotypy zostają obalone w komiczny sposób. Nie ma tutaj nikogo, kto zostałby oszczędzony. Produkcja naładowana jest zabawnymi dialogami, kąśliwymi pełnymi ironii uwagami, a także celnymi ripostami.
Cdn... Zapraszamy po wakacjach...


Hanna Półtoraczyk

kino 2kino 3kino 4

 

 

 

 

 

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

czytamy

logo taplo

wolontariat z klasą

logoks

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo