Aktualności

komunikaty maturalne

 

rekrutacja

 

Co po LO ...

Co po LO ...

podręczniki 1

podręczniki w

Jakub Jakubik zdjęcieSpotkania z ciekawymi ludźmi są sposobem, by dowiedzieć się czegoś o świecie z pierwszej ręki. 6 czerwca kawałek swojego świata odsłonił uczniom naszego liceum Kuba Jakubik, absolwent z 2004 roku, człowiek z branży informatycznej, pracujący w Dublinie.
Tematów na rozmowę było wiele - od szkolnych anegdot z murów Sienkiewicza, po to, jak osiągnąć sukces na dzisiejszym rynku pracy. Gość pokrótce przedstawił nam swoją drogę do dorosłości, opowiedział, jak naprawdę wygląda zawodowa codzienność informatyka zajmującego się sieciami oraz podzielił się kilkoma radami, jak skutecznie wybić się spośród setek kandydatów, jacy czasem są chętni na jedno stanowisko.

 


Uczniowie z sali, w której odbywało się spotkanie, wychodzili rozmarzeni. Nabrali wiary w optymistyczne projekcje własnej przyszłości. Rady udzielone przez gościa na pewno nie zostaną zmarnowane - należy jedynie pamiętać, że elementarną zasadą odnoszenia sukcesów jest ciężka praca. Może w wakacje warto jest nabyć jakąś nową umiejętność lub rozwinąć swój talent? Firma Google czeka :)
Szerzej zainteresowanych tematem zapraszamy do obserwowania szkolnej telewizji, która niedługo wyemituje wywiad z Kubą Jakubikiem.

Weronika Nowacka

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

czytamy

logo taplo

wolontariat z klasą

logoks

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo