Aktualności

 

rekrutacja

 

Co po LO ...

Co po LO ...

podręczniki w

patron2017 1Szare tabuny chmur zgromadziły się nad gmachem okazałego budynku. Czy to kolejny zamysł boskiej predestynacji, czy może nieposkromiona siła sprawcza mitologicznych Mojr nadała temu szczególnemu dniu aury surrealistycznej niezwykłości? Nie było cienia wątpliwości, ze dzień uwznioślony mistycznym pejzażem otaczającego nas świata formuje z każdą godziną mapy nadzwyczajnych wspomnień.
W głowie kotłuje się jedno pytanie, które ciśnie się na usta i z impetem wybrzmiewa pośród ścian zatłoczonej auli wrzesińskiego liceum: „Dlaczego akurat ten dzień jest tak szczególny?” Człowiek instynktownie zrzesza się z daną zbiorowością w momencie, kiedy staje w obliczu wspólnego wroga lub też, jak to miało miejsce w naszym przypadku, aby koncelebrować pamięć o wirtuozerskim mistrzu słowa i jednocześnie duchowym mentorze nieposkromionych umysłów wrzesińskich uczniów - Henryku Sienkiewiczu.


Przygotowania do obchodów Dnia Patrona trwały wiele tygodni i wymagały, zarówno od grona pedagogicznego, jak i od samej młodzieży nie lada nakładu pracy. Liczne konkursy, które cieszyły się ponadprzeciętnym zainteresowaniem, z pewnością pozwoliły dostrzec niejednym bystrym oczom profana fenomen nieprzerwalnego mitu Sienkiewiczowskiej świetności. Sama uroczystość, prowadzona pod batutą pani profesor Czai była tego niepodważalnym dowodem. Czy może być coś piękniejszego jak chwila, w której „dzieci Sienkiewicza" wyrażają nieodpartą chęć pozostawienia po sobie czegoś, co byłoby widomym znakiem naszego istnienia? Świadectwem wyobrażeń o sobie samych, niedoścignionych ideałów i potrzebie pozostawienia cząstki siebie w odmętach nieubłagalnego zegara dziejów. Pars pro toto historii naszych milionowych istnień stał się „List do Potomnych", który zahibernowany w kapsule czasu będzie czekał, aż kolejne pokolenia uchylą rąbka tajemnicy o swoich szkolnych poprzednikach. Ważnym wydarzeniem było również uhonorowanie Sienkiewiczowskimi wąsami rodzeństwa - Piotra i Adrianny Kaczmarków, którzy mieli szczęście przyjść na świat w dniu urodzin naszego patrona. Ostatecznym zwieńczeniem obchodów była biesiada przy ognisku i grillu, ze wspaniałą muzyką w tle.


Sylwia Lewicz

patron2017 3patron2017 4patron2017 2

 

 

 

 

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
5
6
12
13

czytamy

logo taplo

wolontariat z klasą

logoks

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo