konkurs w Słupcy1W kolejnej, najnowszej edycji organizowanego przez LOK Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej (26.10.17) uczniowie naszego LO, którzy w ubiegłym roku wrócili z tego samego konkursu z nagrodami, wyśpiewali wyróżnienia. Gratulujemy serdecznie! Gratulujemy i żałujemy, bo to ostatni już raz, kiedy maturzyści z klasy 3a - Monika Markiewicz i Mateusz Błaszczyk - mogą nas reprezentować. Bardzo im dziękujemy za wszystkie piękne sukcesy, z których jesteśmy dumni, i niezapomniane, bezcenne wrażenia artystyczne. Posłuchajcie przejmującej „Kolędy warszawskiej” w subtelnym emocjonalnie wykonaniu Moniki. Posłuchajcie Mateusza w nieśmiertelnej piosence Grzegorza Ciechowskiego i zauważcie, jak można pięknie pytać - nawet albo właśnie wtedy, gdy uporczywie śpiewa się: „Nie pytaj mnie...”

W tym samym konkursie wystąpili także nasi recytatorzy – Cezary Horla (1a) oraz Ewelina Nowacka (1c), a 7.11. w XIV Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych w Środzie reprezentowała szkołę Zofia Cerbin (1b).

konkurs w Środzie1