Aktualności

lacrosse1Kilkanaście uczennic klas drugich i pierwszych miało okazję posmakować mało znanej dyscypliny. W piątek, 10 listopada, wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez najlepsze polskie lacrossistki.

Lacrosse to gra zespołowa o wielowiekowej tradycji. Popularność zdobyła w Ameryce Północnej, a w samej Kanadzie jest sportem narodowym. Sprowadzając zasady do jednego zdania, można powiedzieć, że operując kijem zaopatrzonym w siatkę należy gumową piłeczkę umieścić w siatce.

I właśnie w arkana tej gry wprowadzały nas reprezentantki kraju, które udało się sprowadzić do Wrześni na trzydniowe zgrupowanie. Cała operacja nie byłaby możliwa bez Agnieszki Kosmali, absolwentki naszego liceum, a obecnie najlepszej polskiej lacrossistki. 

Godzinne zajęcia w hali przy Słowackiego tak bardzo przypadły do gustu naszym dziewczynom, że już rozpoczęły naciski, aby wprowadzić tę egzotyczną dyscyplinę do zajęć wychowania fizycznego w naszej szkole. Argumenty przekonały nauczycieli. Tylko co na to dyrekcja? Sprzęt do najtańszych nie należy.

lacrosse2lacrosse3

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
5
7

logo taplo

logo nauka to lubie

wolontariat z klasą

logoks

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo