Aktualności

mielżyn 2017 1Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli - tak brzmią słowa wybitnego filozofa, Alberta Schweitzera. Grupa uczniów z poszczególnych klas pierwszych przekonała się o tym podczas wyjazdu do Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie, gdzie wybrali się 23 listopada 2017 roku pod opieką ks. Bartosza Golnika oraz p. prof. Joanny Tabaczyńskiej. Młodzież spędziła kilka godzin na zajęciach z mieszkańcami Domu, poznała podopiecznych, a także dowiedziała się, że nie ma w życiu żadnej wartości ponad miłość. Z całą pewnością krótki pobyt w tak pełnym empatii miejscu skłonił uczniów do pewnej refleksji oraz ukazał jak niewiele potrzeba do szczęścia. Uczestnicy wyjazdu spędzili także czas na krótkiej zabawie tanecznej z podopiecznymi, która zarówno mieszkańcom, jak i uczniom dostarczyła wiele radości.
Bez wątpienia każdy z obecnych tam uczniów zapragnie odwiedzić Dom Pomocy Społecznej raz jeszcze, bo jak powiedziała jedna z sióstr zakonnych pracująca w Mielżynie: jeśli ktoś raz przyjedzie do Mielżyna, na pewno zechce tam wrócić.

 

 

 mielżyn 2017 2mielżyn 2017 3mielżyn 2017 4

 

 

 

 

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
10
11
12
18
20
23
25
27
28
29

wywiadówka

logo taplo

logo UE rgb 1

bohaterON

wolontariat z klasą

logoks

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo