Aktualności

M Titaniec1Ten tydzień uczniowie rozpoczęli od ciekawego spotkania. W poniedziałek liceum odwiedziła pani Marta Titaniec (kierownik działu projektów zagranicznych w Caritas Polska), która opowiedziała o swoich doświadczeniach z podróży na Bliski Wschód. Przede wszystkim przybliżyła sytuację panującą w Syrii, prezentując fotografie ze zniszczonego wojną Aleppo. Zdjęcia bez retuszu pokazywały, jak naprawdę wygląda brutalność dzisiejszego świata. Uczniowie mieli okazję poznać historię kilku rodzin, którym zostało odebrane wszystko oraz zobaczyć, jak wielkie miasto budzi się po ciężkich przeżyciach. Ciężko było uwierzyć, że w tej samej chwili, kiedy my przebywamy w bezpiecznych murach szkoły, gdzieś daleko są ludzie, którzy drżą o swoje życie.
Opowieści pani Marty niosły za sobą piękny przekaz. Nawet po najgorszym, co może się stać, da się przetrwać i iść dalej. Tak robią ludzie mieszkający w Aleppo i tego powinniśmy się od nich uczyć.

Weronika Nowacka, kl. 2d

M Titaniec2M Titaniec3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
4
6
8
9
15
22

logo taplo

logo UE rgb 1

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo