Aktualności

Co po LO ...

Co po LO ...

podręczniki 1

podręczniki w

inny świat„Inny świat” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, ukazany w scenicznej wizji Rafała Sadowskiego, był poruszającym spotkaniem z realiami XX wieku, zdominowanym przez cierpienie zmieszane z ludzką determinacją.
W czasie dwugodzinnego spektaklu zakwestionowane zostało człowieczeństwo oraz możliwość ostatecznego wyzwolenia, chociażby pozornego ratunku od szerzącego się zła wojny. Przekaz spektaklu uwypukliła izolacja aktora na scenie. Kameralna aula umożliwiła ukazanie XX-wiecznego zjawiska w perspektywie mikro, co było jedną z głównych zalet przedstawienia. Surowość scenografii pogłębiała wrażenie nieustannego niebezpieczeństwa oraz bezsensownego, jałowego cierpienia tysięcy ludzi, przetrzymywanych w radzieckich łagrach w okresie II wojny światowej. Kumulacja ogromu przeżyć w klaustrofobicznej przestrzeni sceny, ograniczonej w dodatku kolczastym drutem, wzmagała poczucie opresyjności. Wszystko to miało wpływ na wytworzenie się warunków do intymnego spotkania z dziełem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
Gromkie brawa uczniów klas liceum były ostatecznym dowodem na to, że spotkanie z krakowskim teatrem przyniosło wiele emocji i szczerze poruszyło widzów.

Zuzanna Łojko, kl. 3a

 

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
9
13
14
15
17
18
19
20
21
23
24
26
27
29
30

czytamy

logo taplo

wolontariat z klasą

logoks

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo