Aktualności

morsy2Po raz trzeci w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy uczennice i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni zażywali zimowej kąpieli w Bałtyku. 1 i 2 lutego do polskiego morza weszło łącznie 20 uczestników projektu edukacyjnego.
Licealiści na miejsce Zielonej Szkoły na Sportowo upodobali sobie Dźwirzyno pod Kołobrzegiem. Przez cztery dni grupa licząca 43 uczestników używała różnych sportów, ale też brała udział w seansach kinowych i w kołobrzeskiej grze miejskiej. Krótki wypad do Trzęsacza przybliżył geografię polskiego wybrzeża.
Swoje treningi zarówno na zmrożonej plaży, jak i w hali sportowej przeprowadzały lacrossistki. Mecze rozgrywali siatkarze i siatkarki. Wszyscy wzięli udział w turnieju bowlingu.

 

 

 


Bezsprzecznie gwoździem programu było jednak morsowanie – choć nie wszyscy zdecydowali się zderzyć z niską temperaturą morza. Pierwszego dnia, walcząc z własnymi słabościami i porywistym wiatrem, do wody zdecydowało się wejść kilkanaście osób. Drugiego, już przy flaucie i ciepłych promieniach słońca, morsowania spróbowali kolejni śmiałkowie. Ogółem słonej wody spróbowało 20 morsów.
Oczywiście wejście do Bałtyku poprzedzone było specjalistyczną rozgrzewką pod okiem nauczycielki Moniki Błaszak, której już od kilku lat niestraszne są niskie temperatury wody. Zachowanie całej skomplikowanej procedury kąpieli uchroniło uczestników przed wyziębieniem. W poniedziałek w szkole przy Witkowskiej na lekcjach pojawiły się wszystkie zdrowe morsy.

morsy1morsy3

 

 

 

 

 

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
6
13
14
Data : poniedziałek, 14 styczeń 2019
21
Data : poniedziałek, 21 styczeń 2019
28

logo taplo

logo UE rgb 1

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo