Aktualności

aiesec 1W dniach od 5 do 9 marca klasa dwujęzyczna 1e uczestniczyła w projekcie "International Education", będącym efektem wieloletniej współpracy Liceum z międzynarodową organizacją studencką AIESEC. Pierwszoklasiści gościli czterech wolontariuszy zza granicy: Rumunii, Turcji, Japonii oraz Gruzji, którzy przez tydzień prowadzili warsztaty w naszej szkole. Uczniowie mieli możliwość poznania kultury, tradycji, kuchni obcokrajowców, a nawet podstawowych zwrotów w ich językach ojczystych. Dla naszych gości była to także okazja do wzbogacenia swojej wiedzy o Polsce. Jedynym językiem komunikacji był język angielski, co dla uczestników było istotnym walorem projektu.

 

 

 


Czas spędzony z wolontariuszami AIESEC nie tylko dostarczył nam ciekawych informacji dotyczących innych kultur, wskazał na istotę postawy tolerancji, przedsiębiorczości i umiejętność współpracy we dzisiejszym świecie, ale też sprawił, że otworzyliśmy się na kontakt z osobami zza granicy.
Poznaliśmy wspaniałych ludzi, z którymi mamy nadzieję utrzymać kontakt! :)
Kalina Staszak, klasa 1e

 aiesec 2aiesec 3aiesec 4

 

 

 

 

 

 

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
5
6
13
14
Data : poniedziałek, 14 styczeń 2019
21
Data : poniedziałek, 21 styczeń 2019
28

logo taplo

logo UE rgb 1

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo