fpo2018 125 edycja Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej miała miejsce 16 marca we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Impreza prowadzona przez Weronikę Nowacką i Wojtka Goderskiego tradycyjnie otwarta została “Wieżą Babel”, wykonaną wspólnie przez wszystkich artystów w rozmaitych językach. W trakcie trwania rekordowej liczby występów (35), jak przystało na urodziny, widzowie zostali poczęstowani tortem. W związku z jubileuszem, festiwal odwiedzili absolwenci LO, którzy swego czasu brali udział w wydarzeniu. Przed publicznością wystąpili: Adam Stefański, Anastazja Żak, WTP sex-tet, Izabela Zalewska, Andrzej Grzegorek oraz Agnieszka Pol wraz z Dorotą Pawłowską. Wielu z nich wciąż związanych jest z muzyką. Na scenie w części recitalowej gościliśmy również gimnazjalistów: Natalię Szczepańską, Angelikę Kaniewską, Annę Wardęską, Igę Iglewską, Zespól Wokalny oraz Zuzannę Gabruk.

W tegorocznej edycji festiwalu wiodącym motywem był Cosplay, dzięki któremu wszyscy artyści mogli zdobyć dodatkowe punkty w części konkursowej. Ich występy oceniane były przez szczególne jury składające się z: p. Violetty Zdunowskiej, p. Aldony Mielcarek, p. Przemysława Koserczyka- przewodniczącego jury, p. Marka Jakubowskiego, p. Izabeli Zalewskiej oraz p. Bartosza Chudzińskiego.
Decyzja owego grona pokryła się z opinią widzów i tym sposobem Grand Prix oraz Nagroda Publiczności powędrowała do zespołu Fuhrberger. Miejsce 2 zajęło trio: Marcelina Dopierała, Monika Markiewicz i Mateusz Błaszczyk. Zespół składający się z: Wanessy Antkowiak (wokal), Klaudii Jankowskiej (fortepian) oraz Zosi Mielcarek (ukulele) zdobył miejsce 3. Tuż za podium znalazła się Klaudia Jankowska w wykonaniu solowym. Artyści dodatkowo otrzymali wyjątkową nagrodę Radia Września. Wyróżnienia za umiejętności wokalne przyznano Marcelinie Dopierale oraz Michalinie Chmiel.
Współorganizatorami festiwalu byli: Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni, Powiat Września, Gmina Września, Towarzystwo Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni, Wrzesiński Ośrodek Kultury.
Festiwal nie mógłby odbyć się bez sponsorów: Rada Rodziców Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni, Inalfa Roof Systems Polska, Amwin, Krispol, Fundacja Dzieci Wrzesińskich, Restauracja Margeritta, United Chicken, Hotel Kosmowski, PSS Społem, Ignasiak Sport, Szim, Piekarnia Achim Staszak, Jubiler – p. Katarzyna i Michał Kostrzewscy, PPHU RAK; oraz bez patronów medialnych:Nowa Września, Nowa Września Lokalna Telewizja Internetowa, Radio Września, Wiadomości Wrzesińskie, którzy zapewnili promocję wydarzeniu.

Paulina Staszak, klasa

fpo2018 2fpo2018 3fpo2018 4