Aktualności

 

rekrutacja bursa dokumenty

SAMI SWOI 1Bardzo cenimy sobie kontakty z absolwentami naszego Liceum. Zależy nam, by podtrzymywać więź z wszystkimi, którzy wyruszyli z tych szacownych murów w szeroki świat nowych wyzwań i doświadczeń. Chętnie zapraszamy ich w gościnę, pytamy, co słychać, i z niemałą satysfakcją patrzymy na ścieżki rozwijającej się ciekawie zawodowej kariery. Już niebawem będziemy mieli okazję spotkać się z maturzystami sprzed 50 lat – zaszczycą nas swoją obecnością podczas uroczystości pożegnania najmłodszych obecnie absolwentów LO z rocznika 2018. Ta ponawiana każdego roku celebracja międzypokoleniowego spotkania nieodmiennie przynosi chwile niepowtarzalnych wzruszeń wszystkim zainteresowanym stronom. Poczucie ciągłości i kontynuacji jest bardzo budujące dla całej szkolnej społeczności i bez wątpienia wzmacnia dobry klimat tego Sienkiewiczowskiego domu, do którego ciągle ktoś chce po latach długich (lub krótkich) wracać.

Przypominamy, że w zakładce Co po LO? można zobaczyć wywiady, które przeprowadzili nasi uczniowie z zaproszonymi absolwentami, jest okazja posłuchać ich wspomnień, zainspirować się ich edukacyjnymi wyborami i zawodowymi osiągnięciami. W marcu przyjmowaliśmy w naszych progach aż trzech prawników: Marka Krzymkowskiego (absolwent z 1983 roku), Szymona Paciorkowskiego ( matura 2006), Jędrzeja Kupczyńskiego (2007) oraz informatyka Igora Kupczyńskiego (2005). Było bardzo miło i rodzinnie. Bracia Kupczyńscy mają w szkole dumną ze swoich synów mamę – panią Beatę Kupczyńską, która jest nauczycielem, ale także szczęśliwą absolwentką naszego LO (rocznik 1981). Pan Krzymkowski przez krótki czas pracował w naszej szkole i wtedy właśnie skrzyżowały się jego nauczycielskie ścieżki z uczniowskim szlakiem pani Hanny Półtoraczyk (absolwentka z 1993). Na pytanie o to, kto poza Szymonem reprezentuje rodzinę Paciorkowskich wśród naszych bliższych i dalszych czasowo absolwentów, trudno byłoby udzielić krótkiej odpowiedzi. Szymon Siuda i Cezary Paprzycki – dwa lata temu żegnali się z Sienkiewiczem, ale zdążyli już zatęsknić i wrócić - to oni w dużej mierze zaaranżowali marcową debatę i wywiad z prawnikami. Tym, którzy znają Mateusza Paprzyckiego (będzie absolwentem w 2019), nie trzeba mówić, że zbieżność nazwisk jest oczywiście nieprzypadkowa... Nie da się ukryć (i ukrywać tego w żadnym razie nie zamierzamy) – po prostu sami swoi! Sienkiewiczowski dom!

SAMI SWOI 2SAMI SWOI 3SAMI SWOI 4

 

 

 

 

 

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
5
6
7
8
9
10
11
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

szkola dialogu 2019

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Kontakt

kontakt

bip logo