Aktualności

Co po LO ...

Co po LO ...

podręczniki 1

podręczniki w

do20180412 0112 kwietnia 2018 roku, w gmachu Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni, odbyły się „Drzwi Otwarte”. Spotkanie zostało specjalnie zorganizowane dla młodzieży, która kończy naukę w gimnazjum. Już od wejścia, młodzież gimnazjalna, a przyszli uczniowie, mogli skorzystać z pomocy starszych kolegów. Gimnazjaliści otrzymali ulotkę z ofertą edukacyjną szkoły i udali się na spotkanie do Auli szkolnej. Liczba chętnych rozwijać swoje zainteresowania i zdobywać wiedzę w Naszej Szkole była tak duża, że nawet na ulicach miasta były pustki. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia osiągnięć Szkoły i Uczniów przez Panią dyrektor Wiesławę Leciejewską. Następnie przedstawiono kalendarium rekrutacji. Swoimi przeżyciami podzielili się uczniowie: Agnieszka Grobelna, Mikołaj Koczorowski, Zofia Patelka, Julia Kierpał, Wojciech Goderski, Dominik Wasielewski, Iga Staszak, Filip Kwiatek, Zofia Nawrocka oraz Kacper Cichosz. Reprezentowali oni klasy profilowane Samorząd szkolny oraz koła zainteresowań, a także wolontariuszy. W szczególności duże zainteresowanie budziło omówienie działalności organizacji szkolnych i osiągnięć sportowych. Ważniejsze aspekty zaprezentował przewodniczący szkoły- Jacek Ignasiak. Spore emocje wywołała gra w Kahoot.

 

Po spotkaniu w Auli przybyli Gimnazjaliści zwiedzili Szkołę, skosztowali słodyczy na przygotowanych stoiskach narodowych , ozdobionych flagami narodowymi,przez uczniów uczących się języków obcych w „ Sienkiewiczu”.
Kulminacyjnym punktem „Drzwi Otwartych” były spotkania z nauczycielami przedmiotów wiodących w klasach, w ramach bloków przedmiotowych. Każdy z kandydatów otrzymał wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące wcześniej pytania. Rozmawiano w mniej oficjalnej atmosferze co ośmieliło uczestników wydarzenia do bardzo szczegółowych pytań. Najisotniejszym i wielce satysfakcjonującym faktem, okazał się argument swobodnego wyboru obu języków obcych w dowolnej klasie. Językowe grupy międyoddziałowe wzbudziły aplauz Gimnazjalistów.
Po blisko dwóch godzinach odwiedzin w „Sienkiewiczu” kandydaci na licealistów z wielkimi nadziejami udali się do domów, by podzielić się z Rodzicami swoimi przeżyciami.

Autor: Jakub Rzymski
Edit: Damian Pawłowski
Zdjęcia: Jakub Rzymski

do20180412 02do20180412 03do20180412 04

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
9
13
14
15
17
18
19
20
21
23
24
26
27
29
30

czytamy

logo taplo

wolontariat z klasą

logoks

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo