Aktualności

FANFILFanFil to literacki konkurs organizowany przez Instytut Filologii Polskiej I Klasycznej UAM w Poznaniu i adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski. W XII edycji wzięli udział uczniowie naszego LO, którzy wysłali swoje prace, wybierając najbliższe swoim twórczym upodobaniom i talentom kategorie: Zuzanna Łojko (3a), Dominika Biadasz i Adam Sławiński (1d) – poezja, Marta Kulińska (1d) – proza, Marcelina Czaja (1d) – tłumaczenie. 24 kwietnia odbyła się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu uroczysta gala konkursu, podczas której przyznawało swoje nagrody i wyróżnienia podwójne jury – studenckie i akademickie. Wyróżnieni i nagrodzeni nie bez satysfakcji słuchali werdyktu i załączonej do niego laudacji, odbierali nagrody książkowe i finansowe, czytali fragmenty swoich tekstów zgromadzonej publiczności. Z laurami wróciła uczennica klasy 1d Marcelina Czaja, która jednogłośnie otrzymała podwójną I nagrodę - od studentów specjalności translatorskiej oraz gremium nauczycieli akademickich specjalizujących się w dziedzinie sztuki tłumaczenia. Tekst przeznaczony do tłumaczenia pochodził ze zbioru opowiadań „Serial Garden” autorstwa brytyjskiej pisarki Joan Aiken. W dowcipnej fabule tej typowo brytyjskiej opowiastki przewija się myśl, skądinąd dobrze znana, a cały czas kluczowa dla naszego istnienia: „Żyli długo i szczęśliwie i już nigdy, przenigdy się nie nudzili.” I tego właśnie nagrodzonej Marcelinie i sobie samym zyczymy co najmniej do następnej edycji FanFila.

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
4
9
10
13
17
18
20
24

logo taplo

logo UE rgb 1

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo