Aktualności

Rekolekcje Wielkopostne

Informuję, że w dniach 15 - 17.04.2019 r. w związku z trwającymi Rekolekcjami Wielkopostnymi obowiązywał bedzie podany niżej harmonogram pracy szkoły:

Klasy I - II - 15 -17.04.2019:

745 - 1105 - zajęcia przedmiotowe i opiekuńczo-wychowacze zgodnie z planem
1130 - 1230 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele farnym

Klasy III:

15.04.2019 - pielgrzymka na Jasną Górę

16-17.04.2019:

745 - 1105 - zajęcia z przedmiotów maturalnych       
1130 - 1230 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele farnym
1300 - 1445 - zajęcia z przedmiotów maturalnych

Dyrektor Szkoły

Komunikat w sprawie strajku nauczycieli

W związku z planowanym strajkiem nauczycieli od dnia 8 kwietnia 2019 roku informuję, że akcja strajkowa nie stanowi przyczyny odwołania zajęć lub zamknięcia szkoły.

Podczas strajku szkoła zapewnia uczniom przebywającym na jej terenie bezpieczne warunki pobytu.

W czasie pobytu w szkole młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach przedmiotowych lub opiekuńczo - wychowawczych.

Dyrektor szkoły

 

Proszę śledzić stronę szkoły oraz sprawdzać wiadomości w e-dzienniku, gdyż w razie zaistnienia jakichkolwiek zmian zostaną opublikawane stosowne komunikaty,

f4Maj. Poniedziałek 28. Godzina 12.00. Ruszamy w bajeczną podróż do Prowansji. We wtorek, w godzinach porannych jesteśmy gotowi na zwiedzanie Mediolanu. W programie zwiedzania między innymi: Katedra Piazza Duomo, La Scala, Castello Sfarcesco, a dla fanów sportu udajemy się specjalnie na legendarne San Siro – stadion AC Milan i Interu. Nocujemy w San Remo, dawniejszej stolicy europejskiej piosenki.

 

 

 

 

 


W środę po śniadaniu udajemy się na wycieczkę do księstwa Monaco. Jeszcze trzy dni temu mknęły tu bolidy formuły 1, co widać doskonale ze wzgórza Le Rocher. Fotografujemy Pałac Książęcy i Katedrę Św. Mikołaja, gdzie pochowani są członkowie rodu Grimaldich. Jedną z 5 dzielnic księstwa jest Monte Carlo ze słynnym w całej Europie kasynem gry. A pod kasynem rewia mody i uczta dla miłośników motoryzacji: MC Laren, Ferrari, dwa Rollsy i skromniutki Bentley. Z Monaco jedziemy do Nicei, piękną widokową trasą Corniche mijając po drodze stadion Alianz Riviera , gdzie dzień później Francja pokonuje 3 do 1 Włochów w sparingu przed Mistrzostwami Świata w Rosji. Spacerujemy Promenadą Anglików nad Zatoką Aniołów, podziwiamy stare miasto, z barokową katedrą Św. Reparaty, błądzimy wąskimi uliczkami wraz z targiem kwiatowym w Cours Saleya. Przy okazji już wiemy, gdzie znajduje się grób założyciela firmy Mercedes.
Czwartek i wyjazd na zwiedzanie najbardziej znanej miejscowości Lazurowego Wybrzeża- Saint Tropez. Spacerujemy portowym nabrzeżem, gdzie najzamożniejsi mieszkańcy cumują swoje jachty, zwiedzamy posterunek Żandarmerii Saint Tropez – MUZEUM Luisa de Funesa. Spacerujemy starym miastem z pięknymi wąskimi uliczkami, podziwiamy wały obronne z cytadelą. Jest nawet czas na kąpiel w deszczu. Następnie jedziemy do Cannes- nazywanego klejnotem Lazurowego Wybrzeża. To miasto znane jest przede wszystkim z odbywającego się tu w maju Festiwalu Filmowego, ze swych najdroższych na Riwierze hoteli - pałaców, a także z portu jachtowego. Robimy zdjęcia na czerwonym dywanie. W programie zwiedzania m.in.: Pałac Festiwalowy, Boulevard de la Croissette, i prawdziwa uczta. Kąpiel na plaży w Cannes.
W piątek zwiedzamy Avignon. To słynne miasto papieży znane z murów obronnych, romańskiej katedry Notre Dame. Piekna audiowizualna prezentacja z roku 1386 Pałacu Papieskiego robi na nas wrażenie. Można tam spędzić cały dzień. Rzut oka na „niedokończony most w Avignon“ św. Benezeta. Oglądamy z podziwem jeden z najbardziej imponujących efektów Rzymskiej myśli technicznej- imponujący most z akweduktem Pont du Gard. Nocujemy w okolicy Lyonu.
Sobota to czas na zwiedzanie Genewy. Przechadzając się nad Jeziorem Genewskim podziwiamy fontannę Jet d’eau, która wyrzuca wodę na wysokość 130 metrów. Niektórzy są całkiem mokrzy od bliskiego spotkania ze strumieniami wody. Zegar Kwiatowy i pięknie utrzymane parki, są świadectwem wielkiego kunsztu szwajcarskich ogrodników. Stare Miasto kusi spacerami po wąskich uliczkach, a jego sercem jest romańsko-gotycka Katedra św. Piotra. Poza tym Genewa jest siedzibą licznych instytucji, takich jak ONZ, czy WTO przy których robimy pamiątkowe zdjęcia. W godzinach wieczornych pozostaje wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Tam gdzie byliśmy, wielu nie będzie nigdy. To co widzieliśmy, pozostanie na zawsze w naszej pamięci.
Kierownik wyjazdu mgr Maciej Baranowski

f3f2f1

Pn Wt Śr Cz Pt So N
13
14

logo taplo

logo UE rgb 1

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo