Aktualności

Rekolekcje Wielkopostne

Informuję, że w dniach 15 - 17.04.2019 r. w związku z trwającymi Rekolekcjami Wielkopostnymi obowiązywał bedzie podany niżej harmonogram pracy szkoły:

Klasy I - II - 15 -17.04.2019:

745 - 1105 - zajęcia przedmiotowe i opiekuńczo-wychowacze zgodnie z planem
1130 - 1230 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele farnym

Klasy III:

15.04.2019 - pielgrzymka na Jasną Górę

16-17.04.2019:

745 - 1105 - zajęcia z przedmiotów maturalnych       
1130 - 1230 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele farnym
1300 - 1445 - zajęcia z przedmiotów maturalnych

Dyrektor Szkoły

Komunikat w sprawie strajku nauczycieli

W związku z planowanym strajkiem nauczycieli od dnia 8 kwietnia 2019 roku informuję, że akcja strajkowa nie stanowi przyczyny odwołania zajęć lub zamknięcia szkoły.

Podczas strajku szkoła zapewnia uczniom przebywającym na jej terenie bezpieczne warunki pobytu.

W czasie pobytu w szkole młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach przedmiotowych lub opiekuńczo - wychowawczych.

Dyrektor szkoły

 

Proszę śledzić stronę szkoły oraz sprawdzać wiadomości w e-dzienniku, gdyż w razie zaistnienia jakichkolwiek zmian zostaną opublikawane stosowne komunikaty,

patron 2018 1W poniedziałek 18 czerwca, jak zawsze tuż przed końcem roku szkolnego, świętowaliśmy Dzień Patrona. Mimo wakacyjnej atmosfery uczniowie dość licznie i ochoczo stawili się w szkole. W pierwszej części dnia wszyscy zgromadzili się w szkolnej auli, gdzie odbyło się podsumowanie okolicznościowych konkursów i aktywności. Nienagrodzonych nie było, bo zaangażowanie klas przerosło oczekiwania organizatorów. Szkolne korytarze wypełniły wystawy plakatów oraz pomysłowo zaaranżowanych i artystycznie wykonanych zdjęć. Dużo dobrych ujęć i wysmakowanych Sienkiewiczowskich kadrów to zasługa przede wszystkim twórczej wyobraźni uczniów, która kolejny raz pokazała swoją moc. Kochamy Sienia za jego Nobla i wszystko, czym sobie w literaturze na tę nagrodę zasłużył, ale przecież ma także wart odnotowania ogromny urok osobisty, intrygujący zarost, magiczne wąsy i w ogóle jest po prostu ujmująco sympatyczny. Poza tym jest to postać niezniszczalna, mimo upływu czasu i zmieniających się gustów i priorytetów zawsze się obroni, nie podlega przedawnieniu i dewaluacji.

Taki Patron po prostu na zawsze. Powspominaliśmy jego zasługi i wkład w dzieło niepodległości, by nie było ucznia tej szkoły, który by nie wiedział, dzięki czemu udało się nam przetrwać najgorsze momenty, wiemy dobrze, jak trudnej i dramatycznej historii. Najbardziej emocjonującym punktem tej części uroczystości była wizyta Zuzanny i Dawida Goclików, absolwentów Sienia z roku 2001, którzy prywatnie są małżeństwem i poznali się w murach liceum. Ich obecność bez wątpienia potwierdziła, że nasze wąskie szkolne korytarze naprawdę zbliżają do siebie ludzi, a nawet łączą ich szczęśliwie i na zawsze. Specjalnie dla zgromadzonych w auli uczniów i nauczycieli Dawid wyrecytował przejmujący fragment „Pana Wołodyjowskiego” – „Larum grają...” To był swego rodzaju powrót do przeszłości, bo dokładnie w tym samym miejscu, przed 17 laty Dawid prezentował Sienkiewiczowski tekst podczas szkolnej uroczystości. Powrót okazał się bardzo wzruszający, recytator, jak kiedyś, zaimponował profesjonalizmem, ogromnym wyczuciem mocy słowa i emocji w nie wpisanych. Były zasłużone owacje na stojąco, którymi także chwilę później młodzież nagrodziła parę debiutantów – Polę (lat 7) i Leona (lat 5), dwoje dzieci Zuzanny I Dawida, które rezolutnie odpowiadały na pytania z wierszyka „Kto ty jesteś?”. Najmłodsze dziecko naszych gości, czteromiesięczna Nela, asystowało rodzeństwu w skupieniu. Z auli szkolnej przenieśliśmy się do naszych bezcennych ogrodów, gdzie najpierw podjęliśmy sportową rywalizację w różnych konkurencjach, przygotowanych przez prof. Beatę Kupczyńską, a potem oddaliśmy się niekłamanym przyjemnościom wspólnego biesiadowania przy ognisku, grillu i dobrej muzyce. Jak spuentować ten tekst ? Może tak, że Sienkiewicz się po prostu sprawdza - na trawie tak samo dobrze jak w szkolnej sali. I tak samo zbliża. I to jest właśnie to nasze szkolne „naj”, które, jak powszechnie wiadomo, nie bierze się znikąd...

 
patron 2018 2patron 2018 3patron 2018 4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pn Wt Śr Cz Pt So N
13
14

logo taplo

logo UE rgb 1

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo