Aktualności

civic1Po zakończeniu ubiegłego roku szkolnego nie wszyscy rozpoczęli wakacje. Dwoje uczniów z obecnej klasy IIId, Weronika Nowacka i Jacek Ignasiak, miało okazję uczestniczyć w nowatorskim projekcie współorganizowanym przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych, Fundację Wspomagania Wsi oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. „Civic Up! Academy” to szkoła letnia dla młodych aktywistów, liderów i działaczy społecznych. Aby móc wziąć udział w tygodniowych warsztatach w Warszawie, uczestnicy musieli przejść konkurs polegający na nagraniu dwóch krótkich filmów, dotyczących problematyki społecznej i własnych umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim.

 

 

 

 

Podczas intensywnych zajęć trwających od 23 do 29 czerwca uczyliśmy się o różnicach między systemami politycznymi USA i Polski, doskonaliliśmy swoje kompetencje miękkie oraz rozwijaliśmy zdolności przywódcze. „Civic Up! Academy” okazało się niezłą szkołą charakteru, bo wszyscy uczestnicy – mieszanka młodzieży o niezwykłych osobowościach i temperamentach – musieli nauczyć się ze sobą współpracować, co w grupie złożonej z samych liderów nie było łatwe. Podsumowaniem naszej pracy było wykonanie badania społecznego na temat zaangażowania warszawiaków w życie miasta, a potem, na podstawie opracowanych wyników, stworzenie projektu mającego na ten problem odpowiedzieć. Nasze prezentacje oglądali przedstawiciele niezależnych organizacji prospołecznych oraz reprezentanci Ambasady. Zwieńczeniem naszych wysiłków było grill party w rezydencji ówczesnego ambasadora USA, Paula W. Jonesa.

„Civic Up!” było unikatowym doświadczeniem. Nie tylko się rozwinęliśmy, ale też zdobyliśmy mnóstwo wartościowych kontaktów z rówieśnikami z całej Polski, którzy również działają aktywnie w swoich rejonach. Nie wspominając o relacji z Ambasadą, która zaowocowała konferencją „Youth Discussion Roundtable” w zeszłym tygodniu w czwartek. Spotkaliśmy się ze znajomymi już nam przedstawicielami Ambasady Stanów Zjednoczonych, by porozmawiać o planowanych działaniach na nadchodzący rok. Już w październiku ruszamy na kolejne wydarzenie - „PLUS Youth Forum”. Tym razem nie dla dwudziestu kilku osób, ale dla trzystu.

Jaki z tego wniosek dla uczniów naszej szkoły? Warto działać.

Weronika Nowacka, kl. 3d

civi3civic2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
10
13
15
16
23
27
29

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Kontakt

kontakt

bip logo