salon maturzystów10 października klasa 3d wzięła udział w "Salonie Maturzystów PERSPEKTYWY 2018" na Politechnice Poznańskiej. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z ekspertami OKE w Poznaniu, którzy podczas swoich prezentacji radzili w jaki sposób osiągnąć wysoki wynik na egzaminie maturalnym. Młodzież miała również okazję zapoznać się z ofertą szkół wyższych województwa wielkopolskiego i nie tylko. Najciekawszym punktem okazł się dla nich jednak wykład motywacyjny p. Dariusza Kulmy - autora podręczników do matematyki, pasjonata tego przedmiotu i nauczyciela. Podczas spotkania pedagog udzielił uczniom wskazówek do tego jak się zmotywować do nauki, jak skutecznie się uczyć i zapamiętywać, jak wyznaczyć cel i go osiągnąć. Do matury już tylko 236 dni, więc warto już zacząć się przygotowywać.

wywiadówka

logoks