Aktualności

Kartka powstaniePowstanie Warszawskie zapisało się na kartach naszej historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niezależnie od burzliwych dyskusji, które to wydarzenie wywołuje wśród współczesnych, jego uczestnicy zasłużyli na szacunek i hołd. Pamięć o powstańcach jest naszym wspólnym obowiązkiem - amor patriae nostra lex.
Akcja BohaterON- włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu uczczenie pamięci i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego ,,bohater'' oraz z angielskiego ,,ON'', czyli włącz. Z każdej poczty, bądź stacji benzynowej w mieście pobiera się bezpłatną kartkę, pisze krótkie pozdrowienia i zapisuje nazwisko i imię osoby, do której chcemy, aby dana kartka trafiła. Nie jest to nic trudnego, a warto! Można to jeszcze zrobić do 2 października, dnia, który upamiętnia zakończenie walk powstańczych w 1944 roku.

Iga Iglewska, Oliwier Pocztarek, kl. 1a

 

 

 

Kartka powstanie1

 

 

 

 

 

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
9
15
20
26
28
29
30

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo