gra2018 1"Niech żyją powstańcy!" - takimi słowami rozpoczęła się szósta edycja gry miejskiej. Młodzież z całej Wrześni i okolic zgromadziła się w ubiegłą sobotę rano pod wejściem Sienia, którego budynek na jeden dzień stał się hotelem "Bazar". Po wysłuchaniu gorącej przemowy Ignacego Paderewskiego zawodnicy wcielający się w poznańskich uczestników powstania wyruszyli w teren. Ich celem było zdobycie jak największej ilości amunicji, by wyzwolić otoczonego przez niemieckich żołnierzy polskiego premiera.
Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Wrzesińska Gra Miejska jak zwykle była okazją do aktywnego spędzenia wolnego dnia w miłym gronie, sprawdzenia swoich możliwości oraz poszerzenia swojej wiedzy. Tym razem miała jednak dodatkowy cel - upamiętnienie setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Po podsumowaniu rozgrywki i nagrodzeniu zwycięzców przyszła pora na piknik. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać, zrelaksować się i zjeść zasłużony trudami posiłek. Podobnie zresztą, jak organizatorzy - członkowie Wrzesińskiego Centrum Wolontariatu oraz nauczyciele i uczniowie naszego liceum. Po raz kolejny możemy być z siebie dumni - gra miejska została zakończona sukcesem. Powstańcy zwyciężyli, podobnie jak i my.

Weronika Nowacka, kl. 3d

gra2018 2gra2018 3gra2018 4