plakat 2019

z sz 2018W dniach 24-27 października w nadmorskim Dźwirzynie odbyła się kolejna „Matematyczna Zielona Szkoła”. Wzięło w niej udział 96 uczniów sześciu szkół powiatu wrzesińskiego - w tym grupa uczniów naszego Liceum.
Pasjonaci matematyki, zgłębiali jej tajniki podczas zajęć warsztatowych. Uczniowie rozwiązywali przykładowe arkusze maturalne, testy i łamigłówki matematyczne. Był czas na naukę, ale również na zabawę i zwiedzanie. Uczestnicy Zielonej Szkoły odwiedzili pobliski Kołobrzeg, gdzie mogli podziwiać piękną panoramę z latarni morskiej, był również spacer promenadą. W Trzęsaczu w Multimedialnym Muzeum na Klifie przenieśli się w niezwykłą podróż w czasie, w Trzebiatowie poznali historię słonia Rembrandta i zwiedzili kościół Mariacki. W Ogrodach Tematycznych Hortulus w Dobrzycy zachwycali się okolicznościami przyrody. Choć pogoda momentami była kapryśna, dobry humor dopisywał nam przez cały czas.

z sz 2018 1z sz 2018 2z sz 2018 3