szkoła na rzece1W czwartek, 18 października, uczniowie naszego liceum zakończyli kolejny kajakowy sezon. Ostatni raz w tym roku do swoich pływających jednostek wskoczyli pierwszoklasiści, by pokonać odcinek Warty na szesnastolilometrowej trasie Pyzdry – Czeszewo.
Rok w rok jako pierwsi w powiecie wchodzimy do kajaków i jako ostatni je opuszczamy. Przez ostatnie sześć miesięcy na rzece pojawiła się ponad setka uczniów Sienia i tak każdego roku od ponad 20 lat.
Uczniowie nie tylko kontemplują z wody polską złotą jesień. W czasie każdego spływu - i to nie tylko najbliższymi im Prosną i Wartą - realizują projekt edukacyjny „Szkoła na rzece”. Uczą się arkanów kajakarstwa, ale też historii, geografii i przyrody nadrzecznych okolic. Szkoła bez murów jest bardziej atrakcyjna.

wywiadówka

logoks