Aktualności

zdj. 113 grudnia odbyły się w naszym liceum kolejne zajęcia dla gimnazjalistów i uczniów 8 klas szkół podstawowych, tym razem z biologii i chemii, przygotowane przez prof. A. Żebrowską i K. Domachowską. Uczniowie mieli możliwość pracy z mikroskopem, przygotowywali preparaty do obserwacji, a następnie przeprowadzali identyfikację skrobi. W obszarze chemii wykonywali doświadczenia reakcji z metalami i wypełniali karty pracy. Cała praca odbywała się pod czujnym okiem uczniów z klasy 2c o profilu biologiczno- chemicznym. Nasi goście mieli więc także okazję, by porozmawiać o nauce w Sienkiewiczu.

 

 

 

Było to piąte z kolei działanie uczniów z dwóch etapów edukacyjnych w ramach akcji "Uczymy się razem". 20 grudnia odbyło się jeszcze "spotkanie kultur" z udziałem wolontariuszy z projektu AIESEC, o czym przeczytacie w kolejnym artykule. W miesiącach lutym i marcu planujemy zajęcia z matematyki, a w kwietniu finał całego cyklu w formie Drzwi Otwartych. O dokładnych terminach poinformujemy z wyprzedzeniem. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Ewa Sławska

Pn Wt Śr Cz Pt So N
9
15
20
26
28
29
30

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo