Aktualności

eurydyki2W czwartek 28 lutego 2019 r. w auli szkoły miała miejsce prelekcja rozpoczynająca cykl wykładów z nauczycielami akademickimi z Instytutu Filologii Klasycznej UAM w Poznaniu. Inaugurujący wykład poprowadziła pani dr Aleksandra Arndt. Uczestnicy poznali wzruszającą, ciągle żywą historię miłosną bohaterów mitologicznych - Orfeusza i Eurydyki i poznali przykłady interpretacji tej opowieści poprzez różne teksty kultury: literaturę, obrazy, rzeźby, filmy oraz muzykę. Wykład był bardzo ciekawy, z niecierpliwością czekamy na kolejny z całej planowanej w kolejnych miesiącach serii.

Filip Gruszczyński Ia

 

 

 

 

 

eurydyki1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
4
5

logo taplo

logo UE rgb 1

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo