konkursy fr niem1Dnia 13 marca 2019 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza odbyło się uroczyste podsumowanie i rozdanie nagród konkursowych z języka niemieckiego oraz języka francuskiego organizowanych przez Starostwo Powiatowe w ramach projektu „Konstruowanie zasad spójności nauczania przedmiotów ogólnokształcących na poziomie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej”.

Wśród laureatów konkursów z języka niemieckiego znaleźli się następujący uczniowie naszej szkoły: Weronika Machajewska z klasy 3c (I. miejsce w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych), Wojciech Nowak z klasy 1d (I. miejsce w konkursie głośnego czytania) i Maciej Pawlaczyk z klasy 1d (I. miejsce w konkursie idiomów i przysłów niemieckojęzycznych).

Ogłoszono również wyniki VII edycji konkursu wiedzy o Francji: „Czy znasz kino francuskie?”. Uczniowie biorący udział w konkursie oglądali francuskie filmy w oryginalnej wersji językowej z napisami: na poziomie szkół podstawowych „Mikołajka”, uczniowie szkół ponadpodstawowych „Nietykalnych”. W konkursie nagrodzone zostały trzy uczennice naszej szkoły: Zofia Gibowska z klasy 3e (I. miejsce), Julia Frapesauce z klasy 2a (II. miejsce) i Maria Olejniczak z klasy 2b (III. miejsce). Gratulujemy!

konkursy fr niem2