Aktualności

wyk3Do grona zaszczytnych absolwentów naszego Liceum należy prof. UAM dr hab. Pan Mariusz Bryl. Jest pracownikiem naukowym Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje go historia sztuki polskiej i europejskiej XIX-XXI wieku, historia metodologii i teoria historii sztuki, współczesna kultura wizualna.

  

 
 
 
  
 
 

28 marca 2019 r. w ramach edukacji kulturowej, specjalnie dla nas Pan Profesor przygotował wykład akademicki na temat : „ Podstawy analizy dzieła sztuki, obraz jako fenomen psychologiczny i jako medium narracyjne”. Rozmawialiśmy na temat psychologii percepcji dzieła sztuki, o jego strukturze figuratywnej i perspektywie. Była to prawdziwa uczta duchowa. Na wielu przykładach z różnych epok, uczyliśmy się postrzegania dzieła i jego rozumienia oraz szerokiej interpretacji. Ta wiedza niewątpliwie przyda się nie tylko podczas czekających nas egzaminów. Było to fascynujące doświadczenie, chociaż język przedmiotu wydawał się chwilami dość trudny. W drugiej części spotkania w bardzo swobodnej i serdecznej formie, rozmawialiśmy na zaprezentowany temat. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i mamy nadzieję na kolejne spotkania – okiem Marty Kabat z klasy 1e.

wyk4wyk2wyk1

Pn Wt Śr Cz Pt So N
9
15
20
26
28
29
30

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo