Aktualności

Rekolekcje Wielkopostne

Informuję, że w dniach 15 - 17.04.2019 r. w związku z trwającymi Rekolekcjami Wielkopostnymi obowiązywał bedzie podany niżej harmonogram pracy szkoły:

Klasy I - II - 15 -17.04.2019:

745 - 1105 - zajęcia przedmiotowe i opiekuńczo-wychowacze zgodnie z planem
1130 - 1230 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele farnym

Klasy III:

15.04.2019 - pielgrzymka na Jasną Górę

16-17.04.2019:

745 - 1105 - zajęcia z przedmiotów maturalnych       
1130 - 1230 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele farnym
1300 - 1445 - zajęcia z przedmiotów maturalnych

Dyrektor Szkoły

Komunikat w sprawie strajku nauczycieli

W związku z planowanym strajkiem nauczycieli od dnia 8 kwietnia 2019 roku informuję, że akcja strajkowa nie stanowi przyczyny odwołania zajęć lub zamknięcia szkoły.

Podczas strajku szkoła zapewnia uczniom przebywającym na jej terenie bezpieczne warunki pobytu.

W czasie pobytu w szkole młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach przedmiotowych lub opiekuńczo - wychowawczych.

Dyrektor szkoły

 

Proszę śledzić stronę szkoły oraz sprawdzać wiadomości w e-dzienniku, gdyż w razie zaistnienia jakichkolwiek zmian zostaną opublikawane stosowne komunikaty,

wyk3Do grona zaszczytnych absolwentów naszego Liceum należy prof. UAM dr hab. Pan Mariusz Bryl. Jest pracownikiem naukowym Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje go historia sztuki polskiej i europejskiej XIX-XXI wieku, historia metodologii i teoria historii sztuki, współczesna kultura wizualna.

  

 
 
 
  
 
 

28 marca 2019 r. w ramach edukacji kulturowej, specjalnie dla nas Pan Profesor przygotował wykład akademicki na temat : „ Podstawy analizy dzieła sztuki, obraz jako fenomen psychologiczny i jako medium narracyjne”. Rozmawialiśmy na temat psychologii percepcji dzieła sztuki, o jego strukturze figuratywnej i perspektywie. Była to prawdziwa uczta duchowa. Na wielu przykładach z różnych epok, uczyliśmy się postrzegania dzieła i jego rozumienia oraz szerokiej interpretacji. Ta wiedza niewątpliwie przyda się nie tylko podczas czekających nas egzaminów. Było to fascynujące doświadczenie, chociaż język przedmiotu wydawał się chwilami dość trudny. W drugiej części spotkania w bardzo swobodnej i serdecznej formie, rozmawialiśmy na zaprezentowany temat. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i mamy nadzieję na kolejne spotkania – okiem Marty Kabat z klasy 1e.

wyk4wyk2wyk1

Pn Wt Śr Cz Pt So N
13
14

logo taplo

logo UE rgb 1

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo