escape rooms3

Dnia 22 marca w szkole odbył się Dzień Języków Obcych. W tym roku w formie zabawy „Językowe Escape Rooms”.
Symbolicznie zamknięci na korytarzach szkolnych, w świetlicy i w bibliotece, uczniowie rozwiązywali zagadki w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim.

Znajomość języków obcych otwiera wszystkie drzwi: kto poznał element tajemniczego hasła, mógł przejść do kolejnego „pokoju”. Trzeba było między innymi znaleźć francuskie zabytki, rozpoznawać litery rosyjskiego alfabetu, rozwiązać krzyżówkę po niemiecku, liczyć po angielsku i przeszukiwać hiszpańskie książki. Gra wytrwałości, spostrzegawczości i umiejętności współpracy w grupie poprowadziła zawodników do sukcesu, wszyscy rozwiązali zagadkę, jedni szybciej, drudzy tylko nieco wolniej. A jak powszechnie wiadomo: „Heniu Sieniu jest the best!”

Wyniki:

1c

53,18 min

1e

58,75 min

1d

59,15 min

66,51 min

73 min

2d

49,36 min

2c

53,08 min

57,43 min

2e

59,01 min

67,52 min

Zabawa była udana dzięki zaangażowaniu i pomysłowości ekipy, która wyreżyserowała poszczególne „pokoje”: Faustyna Ślugaj i Sandra Śpiewak (angielski), Julia Musiałowska i Marietta Nowaczyk (niemiecki), Maria Marczak, Marta Kowalewska, Kasia Przysiuda i Martyna Darul (hiszpański), Julia Frapesauce, Adrianna Szkoda i Weronika Adamczewska (francuski) oraz Eryk Paczyński, Oliwier Pocztarek i Aleksandra Kalenska (rosyjski).
Dorota Górna

escape rooms1escape rooms4escape rooms5