Rekolekcje Wielkopostne

Informuję, że w dniach 15 - 17.04.2019 r. w związku z trwającymi Rekolekcjami Wielkopostnymi obowiązywał bedzie podany niżej harmonogram pracy szkoły:

Klasy I - II - 15 -17.04.2019:

745 - 1105 - zajęcia przedmiotowe i opiekuńczo-wychowacze zgodnie z planem
1130 - 1230 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele farnym

Klasy III:

15.04.2019 - pielgrzymka na Jasną Górę

16-17.04.2019:

745 - 1105 - zajęcia z przedmiotów maturalnych
1130 - 1230 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele farnym
1300 - 1445 - zajęcia z przedmiotów maturalnych

Komunikat w sprawie strajku nauczycieli

W związku z planowanym strajkiem nauczycieli od dnia 8 kwietnia 2019 roku informuję, że akcja strajkowa nie stanowi przyczyny odwołania zajęć lub zamknięcia szkoły.

Podczas strajku szkoła zapewnia uczniom przebywającym na jej terenie bezpieczne warunki pobytu.

W czasie pobytu w szkole młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach przedmiotowych lub opiekuńczo - wychowawczych.

Dyrektor szkoły

Proszę śledzić stronę szkoły oraz sprawdzać wiadomości w e-dzienniku, gdyż w razie zaistnienia jakichkolwiek zmian zostaną opublikawane stosowne komunikaty,

escape rooms3

Dnia 22 marca w szkole odbył się Dzień Języków Obcych. W tym roku w formie zabawy „Językowe Escape Rooms”.
Symbolicznie zamknięci na korytarzach szkolnych, w świetlicy i w bibliotece, uczniowie rozwiązywali zagadki w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim.

Znajomość języków obcych otwiera wszystkie drzwi: kto poznał element tajemniczego hasła, mógł przejść do kolejnego „pokoju”. Trzeba było między innymi znaleźć francuskie zabytki, rozpoznawać litery rosyjskiego alfabetu, rozwiązać krzyżówkę po niemiecku, liczyć po angielsku i przeszukiwać hiszpańskie książki. Gra wytrwałości, spostrzegawczości i umiejętności współpracy w grupie poprowadziła zawodników do sukcesu, wszyscy rozwiązali zagadkę, jedni szybciej, drudzy tylko nieco wolniej. A jak powszechnie wiadomo: „Heniu Sieniu jest the best!”

Wyniki:

1c

53,18 min

1e

58,75 min

1d

59,15 min

66,51 min

73 min

2d

49,36 min

2c

53,08 min

57,43 min

2e

59,01 min

67,52 min

Zabawa była udana dzięki zaangażowaniu i pomysłowości ekipy, która wyreżyserowała poszczególne „pokoje”: Faustyna Ślugaj i Sandra Śpiewak (angielski), Julia Musiałowska i Marietta Nowaczyk (niemiecki), Maria Marczak, Marta Kowalewska, Kasia Przysiuda i Martyna Darul (hiszpański), Julia Frapesauce, Adrianna Szkoda i Weronika Adamczewska (francuski) oraz Eryk Paczyński, Oliwier Pocztarek i Aleksandra Kalenska (rosyjski).
Dorota Górna

escape rooms1escape rooms4escape rooms5