Aktualności

escape rooms3

Dnia 22 marca w szkole odbył się Dzień Języków Obcych. W tym roku w formie zabawy „Językowe Escape Rooms”.
Symbolicznie zamknięci na korytarzach szkolnych, w świetlicy i w bibliotece, uczniowie rozwiązywali zagadki w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim.

 

 

 

 

 

 

Znajomość języków obcych otwiera wszystkie drzwi: kto poznał element tajemniczego hasła, mógł przejść do kolejnego „pokoju”. Trzeba było między innymi znaleźć francuskie zabytki, rozpoznawać litery rosyjskiego alfabetu, rozwiązać krzyżówkę po niemiecku, liczyć po angielsku i przeszukiwać hiszpańskie książki. Gra wytrwałości, spostrzegawczości i umiejętności współpracy w grupie poprowadziła zawodników do sukcesu, wszyscy rozwiązali zagadkę, jedni szybciej, drudzy tylko nieco wolniej. A jak powszechnie wiadomo: „Heniu Sieniu jest the best!”

Wyniki:

1c

53,18 min

I miejsce

1e

58,75 min

II miejsce

1d

59,15 min

III miejsce

1a

66,51 min

 

1b

73 min

 
     

2d

49,36 min

I miejsce

2c

53,08 min

II miejsce

2a

57,43 min

III miejsce

2e

59,01 min

 

2b

67,52 min

 

Zabawa była udana dzięki zaangażowaniu i pomysłowości ekipy, która wyreżyserowała poszczególne „pokoje”: Faustyna Ślugaj i Sandra Śpiewak (angielski), Julia Musiałowska i Marietta Nowaczyk (niemiecki), Maria Marczak, Marta Kowalewska, Kasia Przysiuda i Martyna Darul (hiszpański), Julia Frapesauce, Adrianna Szkoda i Weronika Adamczewska (francuski) oraz Eryk Paczyński, Oliwier Pocztarek i Aleksandra Kalenska (rosyjski).
Dorota Górna

escape rooms1escape rooms4escape rooms5

Pn Wt Śr Cz Pt So N
9
15
20
26
28
29
30

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo