Aktualności

bezp1Temat somgu jest obecny w mediach jako jeden z najważniejszych zagrożeń. Kiedy metody stosowane przez instytucje zawodzą, może czas oddać sprawy w ręce młodzieży? Czy ich pomysły na polepszenie sytuacji okażą się skuteczne?
Mieliśmy okazję się o tym przekonać dnia 28 marca 2019, kiedy odbył się trzeci etap II Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Nie dla smogu”, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu i Straż Miejską Miasta Poznań przy współpracy Straży Miejskich sześciu miast Wielkopolski.

 

 


W dwóch pierwszych etapach Olimpiady uczniowie wykazywali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Zadaniem finałowym uczestników było stworzenie i przeprowadzenie autorskiego projektu na temat „Nie dla smogu”. W projekcie uczniowie ujęli opis zjawiska, propozycję zmian oraz przedstawili konkretne działania praktyczne, jakich się podjęli. Komisja oceniła merytoryczną stronę projektów, kreatywność, innowacyjność i zaangażowanie uczestników Olimpiady.
Spośród 14 finalistów znalazła się dwójka uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza we Wrześni. Julia Jędro zdobyła pierwsze miejsce oraz wyróżnienie za uzyskanie wyniku 100% w teście. Szymon Musiałowski zajął szóstą lokatę. Każdy uczestnik otrzymał liczne nagrody rzeczowe, natomiast Julia Jędro uzyskała „darmowy indeks” Wyższej Szkoły Bankowej na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na studiach I stopnia.
Gratulujemy sukcesu i mamy nadzieję, że pozytywne postawy, którymi wykazała się młodzież realizując projekty, będą miały odzwierciedlenie w poprawie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Dorota Górna

bezp2

Pn Wt Śr Cz Pt So N
9
15
20
26
28
29
30

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo