Aktualności

wiesia1Dnia 3 kwietnia 2019r. liceum odwiedził zaszczytny gość, absolwent naszej szkoły z 1967r., dr inż. Wojciech Józefowicz, który może pochwalić się bogatym życiorysem. Długoletni pracownik, a w przeszłości także wykładowca Politechniki Poznańskiej na Wydziale Elektrycznym. Wykładał również na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jego pasją stała się informatyka – był jednym z pionierów w popularyzacji tej dziedziny na poznańskich uczelniach.

 

 

 

Obecnie współprowadzi kilka przedsiębiorstw współpracujących ze start-upami, czyli organizacjami udzielającymi wsparcia merytorycznego i finansowego młodym i kreatywnym ludziom z pomysłem na biznes lub inne, szeroko pojęte innowacje. Mieliśmy wyjątkową okazję poznać nowe zagadnienia z dziedzin m.in. technologii i przedsiębiorczości w czasie wykładu pt. „Twórcze myślenie w teorii i praktyce na przykładach ze świata start-upów”. Oto niektóre zagadnienia z jego przebiegu:
- Czy już wszystko wymyślono, a jeżeli nie, to dlaczego nie wszystko?
- Co tak naprawdę kryje się pod pojęciem „burza mózgów”?
- Co to jest start-up? Ile można na tym zarobić, ile stracić?
Najciekawszy z wykładu okazał się dla naszych uczniów temat „Jak metody komputerowe pomagają medycynie?”. Mianowicie pan doktor, wraz z grupą współpracowników, brał udział w unijnym projekcie wspierania autorów innowacji technologicznych. Zespół opracował metodę transmisji operacji medycznych przez Internet w najwyższej jakości i jednoczesnej konsultacji z lekarzami na całym świecie. Projekt ten jest obecnie powszechnie wykorzystywany w polskich i europejskich szpitalach oraz na uczelniach medycznych, gdzie studenci mogą uczyć się sztuki lekarskiej na żywym przykładzie. Na koniec pan doktor zachęcił nas do zadawania pytań w postaci SMS, co spotkało się ze sporym odzewem. Mamy nadzieję do zobaczenia!

Wojciech Nowak, Julia Musiałowska kl. Id

wiesia3wiesia2

Pn Wt Śr Cz Pt So N
9
15
20
26
28
29
30

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo