Aktualności

Rekolekcje Wielkopostne

Informuję, że w dniach 15 - 17.04.2019 r. w związku z trwającymi Rekolekcjami Wielkopostnymi obowiązywał bedzie podany niżej harmonogram pracy szkoły:

Klasy I - II - 15 -17.04.2019:

745 - 1105 - zajęcia przedmiotowe i opiekuńczo-wychowacze zgodnie z planem
1130 - 1230 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele farnym

Klasy III:

15.04.2019 - pielgrzymka na Jasną Górę

16-17.04.2019:

745 - 1105 - zajęcia z przedmiotów maturalnych       
1130 - 1230 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele farnym
1300 - 1445 - zajęcia z przedmiotów maturalnych

Dyrektor Szkoły

Komunikat w sprawie strajku nauczycieli

W związku z planowanym strajkiem nauczycieli od dnia 8 kwietnia 2019 roku informuję, że akcja strajkowa nie stanowi przyczyny odwołania zajęć lub zamknięcia szkoły.

Podczas strajku szkoła zapewnia uczniom przebywającym na jej terenie bezpieczne warunki pobytu.

W czasie pobytu w szkole młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach przedmiotowych lub opiekuńczo - wychowawczych.

Dyrektor szkoły

 

Proszę śledzić stronę szkoły oraz sprawdzać wiadomości w e-dzienniku, gdyż w razie zaistnienia jakichkolwiek zmian zostaną opublikawane stosowne komunikaty,

wiesia1Dnia 3 kwietnia 2019r. liceum odwiedził zaszczytny gość, absolwent naszej szkoły z 1967r., dr inż. Wojciech Józefowicz, który może pochwalić się bogatym życiorysem. Długoletni pracownik, a w przeszłości także wykładowca Politechniki Poznańskiej na Wydziale Elektrycznym. Wykładał również na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jego pasją stała się informatyka – był jednym z pionierów w popularyzacji tej dziedziny na poznańskich uczelniach.

 

 

 

Obecnie współprowadzi kilka przedsiębiorstw współpracujących ze start-upami, czyli organizacjami udzielającymi wsparcia merytorycznego i finansowego młodym i kreatywnym ludziom z pomysłem na biznes lub inne, szeroko pojęte innowacje. Mieliśmy wyjątkową okazję poznać nowe zagadnienia z dziedzin m.in. technologii i przedsiębiorczości w czasie wykładu pt. „Twórcze myślenie w teorii i praktyce na przykładach ze świata start-upów”. Oto niektóre zagadnienia z jego przebiegu:
- Czy już wszystko wymyślono, a jeżeli nie, to dlaczego nie wszystko?
- Co tak naprawdę kryje się pod pojęciem „burza mózgów”?
- Co to jest start-up? Ile można na tym zarobić, ile stracić?
Najciekawszy z wykładu okazał się dla naszych uczniów temat „Jak metody komputerowe pomagają medycynie?”. Mianowicie pan doktor, wraz z grupą współpracowników, brał udział w unijnym projekcie wspierania autorów innowacji technologicznych. Zespół opracował metodę transmisji operacji medycznych przez Internet w najwyższej jakości i jednoczesnej konsultacji z lekarzami na całym świecie. Projekt ten jest obecnie powszechnie wykorzystywany w polskich i europejskich szpitalach oraz na uczelniach medycznych, gdzie studenci mogą uczyć się sztuki lekarskiej na żywym przykładzie. Na koniec pan doktor zachęcił nas do zadawania pytań w postaci SMS, co spotkało się ze sporym odzewem. Mamy nadzieję do zobaczenia!

Wojciech Nowak, Julia Musiałowska kl. Id

wiesia3wiesia2

Pn Wt Śr Cz Pt So N
13
14

logo taplo

logo UE rgb 1

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo