Rekolekcje Wielkopostne

Informuję, że w dniach 15 - 17.04.2019 r. w związku z trwającymi Rekolekcjami Wielkopostnymi obowiązywał bedzie podany niżej harmonogram pracy szkoły:

Klasy I - II - 15 -17.04.2019:

745 - 1105 - zajęcia przedmiotowe i opiekuńczo-wychowacze zgodnie z planem
1130 - 1230 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele farnym

Klasy III:

15.04.2019 - pielgrzymka na Jasną Górę

16-17.04.2019:

745 - 1105 - zajęcia z przedmiotów maturalnych
1130 - 1230 - Rekolekcje Wielkopostne w kościele farnym
1300 - 1445 - zajęcia z przedmiotów maturalnych

Komunikat w sprawie strajku nauczycieli

W związku z planowanym strajkiem nauczycieli od dnia 8 kwietnia 2019 roku informuję, że akcja strajkowa nie stanowi przyczyny odwołania zajęć lub zamknięcia szkoły.

Podczas strajku szkoła zapewnia uczniom przebywającym na jej terenie bezpieczne warunki pobytu.

W czasie pobytu w szkole młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach przedmiotowych lub opiekuńczo - wychowawczych.

Dyrektor szkoły

Proszę śledzić stronę szkoły oraz sprawdzać wiadomości w e-dzienniku, gdyż w razie zaistnienia jakichkolwiek zmian zostaną opublikawane stosowne komunikaty,

spotkanie nowaczykDnia 29 marca 2019 r. klasa 1A gościła jednego z absolwentów LO, pana Przemysława Nowaczyka, który jest absolwentem Sienkiewicza i pracuje jako programista. Spotkanie było ciekawe szczególnie ze względu na dość wyjątkową ścieżkę kariery edukacyjnej i zawodowej. Oto klasyczny licealny „human” realizuje swoje marzenie, by nie tylko grać, ale też tworzyć gry komputerowe. Trudne, ale nie niemożliwe, jak się na żywym przykładzie mogliśmy przekonać. Nasz Gość wspominał swoje czasy szkolne, mówił o problemach "przebranżowienia" się z humanisty w informatyka, ale także o swojej codziennej,ciągle fascynującej go pracy. Pasjonat, twardy, charakterny zawodnik. Szacun! Zachęcamy do obejrzenia (już wkrótce!) wywiadu w zakładce „Co po LO?”

Filip Gruszczyński 1a