Aktualności

 

rekrutacja bursa dokumenty

IMG 8510Podróżniczym akcentem zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. 17 czerwca wybrzmiał bowiem ostatni akord obchodów 100-lecia Naszego LO – coroczne Święto Patrona, poświęcone podróżom Henryka Sienkiewicza. Próbowaliśmy zrozumieć fenomen pisarza, którego nieustannie nosiło po świecie i który podróżował, żeby pisać, a pisał, żeby podróżować. Dodatkową atrakcją dnia była okolicznościowa wizyta absolwenta naszego liceum – Krzysztofa Dopierały. Jego wzbogacona slajdowiskiem, zajmująca opowieść o wyprawach do Azji, o niekończącej się potrzebie eksploracji tego kontynentu, o pasji wędrowania i pisania o tym, co się widziało, to bardzo cenna lekcja dla wszystkich poważnie myślących już o swojej przyszłości „po LO”. Jak żyć pełnią życia, jak, będąc dorosłym człowiekiem, ciągle iść za głosem młodzieńczych marzeń, wreszcie - jak pracując, nie nudzić się w pracy. Że podróże kształcą i uszczęśliwiają, można poczytać w niejednym tekście i liście Sienkiewicza, ale także na blogu Krzysztofa Dopierały, który, jak sam przyznał, za młodu połknął globus. Zachęcamy do lektury, a odważnych zapaleńców i obieżyświatów także naśladowania - http://www.1000krokow.eu/

 

IMG 8478IMG 8490

 

 

 

 

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
5
6
7
8
9
10
11
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

szkola dialogu 2019

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Kontakt

kontakt

bip logo