Aktualności

 

rekrutacja bursa dokumenty

p Grobelna

  A gdy przyjdzie mój czas, (...)
  Usiądź blisko o dłoń
  Narwij słów jak żonkili
  I opowiedz nasz film.”

 

  Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice, Pracownicy, Absolwenci I Przyjaciele Naszego Liceum!


 Dnia 31 sierpnia dotknęła wspólnotę Sienkiewicza bolesna strata – po długiej chorobie naznaczonej cierpieniem odeszła od nas Pani Renata Grobelna, nauczyciel biologii, wychowawca. W upalny, sobotni wieczór przyszedł Jej czas, ten ostateczny i nieodwracalny. Pani Profesor w innym już miejscu rozpocznie swój nowy rok szkolny, tym razem i na razie bez nas. Zostając po tej stronie, chcemy trwać w zadumie, być blisko czułym wspomnieniem Jej obecności, serdeczną myślą o wszystkim, co razem przeżyliśmy w szkolnych murach i poza nimi. Jak żonkile rwiemy słowa, a już najbardziej wszystkie te dobre i niewypowiedziane – z niepotrzebnego zaniechania lub płonnej nadziei, że jeszcze zdarzy się sposobność, która się właśnie nie zdarzy. Nie w naszej mocy odwrócić czas i bieg zdarzeń, ale możemy go zachować w filmowych kadrach pamięci i podpisać łzą wdzięczności za dar wspólnej drogi, która znalazła swój kres.

 

 

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
5
6
7
8
9
10
11
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

szkola dialogu 2019

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Kontakt

kontakt

bip logo