lacrosse2W drugim tygodniu roku szkolnego grupa lacrossistek wzięła udział w pięciodniowym obozie sportowym. Wyprawy na górskie szlaki dziewczyny przeplatały treningami.
Od tego roku w naszym ogólniaku uczennice klas pierwszych po szkole podstawowej mają możliwość systemowego uprawiania lacrosse. Zajęcia dla międzyoddziałowej grupy prowadzone są na dodatkowych trzech lekcjach wychowania fizycznego.

Pierwszym akordem treningów był obóz w Pisarzowicach koło Kamiennej Góry w Rudawskim Parku Krajobrazowym. Przed południem grupa pod opieką prof. Leszka Nowackiego wyprawiała się w Rudawy Janowickie, po południami trenowały na świetnie przygotowanym boisku trawiastym.
Wysiłek włożony w zdobywanie najwyższych szczytów Rudaw rekompensowały (dowód na zdjęciu) wspaniałe widoki na całą Kotlinę Jeleniogórską i Karkonosze.
Relację fotograficzną wzbogaconą filmami można obejrzeć na messengerze.

lacrosse1