lacrosse2Heath Garlow, rdzenny Amerykanin i trener kadry Polski kobiet U-20 w lacrosse, w czwartek, 16 września, spędził kilka godzin w naszej szkole. W sali sportowej poprowadził zajęcia z grupą dziewczyn, które od czterech tygodni uprawiają tę wciąż egzotyczną w kraju dyscyplinę.

Garlow przyleciał do Polski na dwutygodniowe konsultacje z kadrą. Z zawodniczkami spotykał się w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i we Wrześni.
Dla Indianina z pogranicza USA i Kanady lacrosse to zdecydowanie więcej niż tylko sport. Charakterystyczny kij i piłeczka stanowią o kulturowej tożsamości wielu tamtejszych plemion. Było to wielkim odkryciem dla 15 uczennic, które rozpoczynają przygodę z lacrosse. Półtoragodzinna jednostka treningowe minęła jak z bicza strzelił.
Trener wyraził nadzieję, że za trzy lata będzie mógł zabrać kilka naszych zawodniczek na mistrzostwa Europy juniorek. Na odjezdne obiecał, że będzie wracał do Wrześni, by sprawdzić postępy młodych lacrossistek.

lacrosse3lacrosse1