Zarządznie nr 5/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 25 marca 2020 r.

Zarządznie nr 3/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 24 marca 2020 r.

Komunikat Pani dyrektor Violetty Zdunowskiej w sprawie kształcenia na odległość.  (poniżej w aktualnościach)

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku wszystkie zajęcia są zawieszone.

Apel do uczniów Liceum Ogólnokształcącego
im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni

Bądźcie odpowiedzialni – to niezwykle ważne.

Przez dwa tygodnie nie będziecie chodzili do szkoły.
To nie są ferie, ani czas wolny.
Jest to czas kwarantanny.

! Unikajcie zatłoczonych miejsc.
! Nie organizujcie spotkań towarzyskich.
! Nie wychodźcie do klubów, kawiarni, restauracji.
! Spędzajcie ten czas w domu.
! Starajcie się nie zakazić i nie zakażać innych.

Uwaga!

Na podstawie §18 ust. 2 pkt.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31.12.2002 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach edukacyjnych Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni za zgodą organu prowadzącego zawiesza zajęcia w dniach od 12 - 20 marca 2020r, (włącznie).

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni 27. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zostaje odwołany.

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni Drzwi Otwarte w dniu 2 kwietnia 2020 r. zostają  odwołane.

Polecenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10.03.2020 r. w sprawie wyjazdów (dokument w formacie PDF - otwiera się w nowym oknie)

Rekomendacja Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa

Prosimy o śledzenie kominikatów na stronie szkoły i w e-dzienniku.

okuk13 grudnia odbył się trzeci, finałowy etap Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego OK UK!, którego celem było m. in. rozwijanie motywacji licealistów do nauki języka angielskiego oraz zdobywania wiedzy na temat kultury krajów angielskiego obszaru językowego, promowanie postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się, ich osiągnięć i zdrowego współzawodnictwa. Wszystkie etapy OK UK! zostały przeprowadzone on-line. Poziom zadań konkursowych zdecydowanie przewyższał wymagania programowe dla liceum ogólnokształcącego. Mimo to, konkurs cieszył się dużym powodzeniem- do jego pierwszego etapu w październiku przystąpiło 80 uczniów. Na liście finalistów znalazło się 22 uczestników.

Zdobywczynią pierwszego miejsca i tytułu Złota Jackie została Julia Stawera z klasy 2d.
Na drugiej pozycji znaleźli się Klaudia Kozłowska z klasy 1e i Michał Andrzejczak z klasy 1d.
Trzecie miejsce zajęły Aleksandra Kornatowska z klasy 1e i Ida Wernicka z klasy 2e.
Tuż za nimi uplasowała się 17 - osobowa grupa fantastycznych, zdolnych anglistów Sienkiewicza :)

Serdeczne gratulacje!!!

A 10 stycznia 2020 roku trzymamy kciuki z Julię, która będzie reprezentować naszą szkołę na zawodach okręgowych 44. Olimpiady Języka Angielskiego w Poznaniu. Już samo zakwalifikowanie się do tego etapu olimpiady jest sukcesem. Brawo!

Ewa Sławka