Aktualności

sukces2Do wielkich sukcesów olimpijskich Damiana Błaszki z kl. 2e dołączyła w tym roku Natalia Urbanowicz z kl. 1c.
Z ogromną satysfakcją informuję, że po ostatecznej weryfikacji wyników etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym COPTIOSH Natalia otrzymała kwalifikacje centralne Olimpiady.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zatem ta dwójka uczniów, w marcu będzie reprezentować na poziomie centralnym nasze liceum. Warto dodać, że Natalia Urbanowicz to uczennica klasy pierwszej. Nie zawsze zatem najistotniejszy jest wybrany profil klasy, a szerokie i holistyczne postrzeganie otaczającego nas świata, zaangażowanie i ogrom włożonej pracy i czasu.
A prawa człowieka, no cóż. Prawa człowieka są to uprawnienia jednostki, które mają ją zabezpieczyć przed arbitralnymi działaniami władzy. Tylko osoba w pełni świadoma swoich praw podejmie działania w celu zrealizowania swoich potrzeb, a jeżeli nie będzie w stanie zrobić tego sama, zrobi to z innymi, w ten sposób tworząc społeczeństwo obywatelskie – jako element niezbędny do funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego, państwa praworządnego . I nie ważne, czy jest się lekarzem, prawnikiem czy inżynierem. Z drugiej zaś strony wspólnie łatwiej jest kontrolować działania każdej władzy, przypominając jej że " może działać tylko w granicach prawa i na podstawie prawa" . Oczywistym zatem staje się waga wiedzy i świadomość tych praw.

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
4
5
26
27
Data : poniedziałek, 27 styczeń 2020

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Kontakt

kontakt

bip logo