Aktualności

Zarządznie nr 5/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 25 marca 2020 r.

Zarządznie nr 3/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 24 marca 2020 r.

 

Komunikat Pani dyrektor Violetty Zdunowskiej w sprawie kształcenia na odległość.  (poniżej w aktualnościach)

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku wszystkie zajęcia są zawieszone.

 

Apel do uczniów Liceum Ogólnokształcącego
im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni

 

Bądźcie odpowiedzialni – to niezwykle ważne.

 

Przez dwa tygodnie nie będziecie chodzili do szkoły.
To nie są ferie, ani czas wolny.
Jest to czas kwarantanny.

 

! Unikajcie zatłoczonych miejsc.
! Nie organizujcie spotkań towarzyskich.
! Nie wychodźcie do klubów, kawiarni, restauracji.
! Spędzajcie ten czas w domu.
! Starajcie się nie zakazić i nie zakażać innych.

 

Uwaga!

Na podstawie §18 ust. 2 pkt.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31.12.2002 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach edukacyjnych Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni za zgodą organu prowadzącego zawiesza zajęcia w dniach od 12 - 20 marca 2020r, (włącznie).

 

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni 27. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zostaje odwołany.

 

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni Drzwi Otwarte w dniu 2 kwietnia 2020 r. zostają  odwołane.

 

Polecenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10.03.2020 r. w sprawie wyjazdów (dokument w formacie PDF - otwiera się w nowym oknie)

 

 Rekomendacja Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa

 

Prosimy o śledzenie kominikatów na stronie szkoły i w e-dzienniku.

sukces2Do wielkich sukcesów olimpijskich Damiana Błaszki z kl. 2e dołączyła w tym roku Natalia Urbanowicz z kl. 1c.
Z ogromną satysfakcją informuję, że po ostatecznej weryfikacji wyników etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym COPTIOSH Natalia otrzymała kwalifikacje centralne Olimpiady.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zatem ta dwójka uczniów, w marcu będzie reprezentować na poziomie centralnym nasze liceum. Warto dodać, że Natalia Urbanowicz to uczennica klasy pierwszej. Nie zawsze zatem najistotniejszy jest wybrany profil klasy, a szerokie i holistyczne postrzeganie otaczającego nas świata, zaangażowanie i ogrom włożonej pracy i czasu.
A prawa człowieka, no cóż. Prawa człowieka są to uprawnienia jednostki, które mają ją zabezpieczyć przed arbitralnymi działaniami władzy. Tylko osoba w pełni świadoma swoich praw podejmie działania w celu zrealizowania swoich potrzeb, a jeżeli nie będzie w stanie zrobić tego sama, zrobi to z innymi, w ten sposób tworząc społeczeństwo obywatelskie – jako element niezbędny do funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego, państwa praworządnego . I nie ważne, czy jest się lekarzem, prawnikiem czy inżynierem. Z drugiej zaś strony wspólnie łatwiej jest kontrolować działania każdej władzy, przypominając jej że " może działać tylko w granicach prawa i na podstawie prawa" . Oczywistym zatem staje się waga wiedzy i świadomość tych praw.

 

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Kontakt

kontakt

bip logo