Zarządznie nr 5/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 25 marca 2020 r.

Zarządznie nr 3/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 24 marca 2020 r.

Komunikat Pani dyrektor Violetty Zdunowskiej w sprawie kształcenia na odległość.  (poniżej w aktualnościach)

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku wszystkie zajęcia są zawieszone.

Apel do uczniów Liceum Ogólnokształcącego
im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni

Bądźcie odpowiedzialni – to niezwykle ważne.

Przez dwa tygodnie nie będziecie chodzili do szkoły.
To nie są ferie, ani czas wolny.
Jest to czas kwarantanny.

! Unikajcie zatłoczonych miejsc.
! Nie organizujcie spotkań towarzyskich.
! Nie wychodźcie do klubów, kawiarni, restauracji.
! Spędzajcie ten czas w domu.
! Starajcie się nie zakazić i nie zakażać innych.

Uwaga!

Na podstawie §18 ust. 2 pkt.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31.12.2002 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach edukacyjnych Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni za zgodą organu prowadzącego zawiesza zajęcia w dniach od 12 - 20 marca 2020r, (włącznie).

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni 27. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zostaje odwołany.

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni Drzwi Otwarte w dniu 2 kwietnia 2020 r. zostają  odwołane.

Polecenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10.03.2020 r. w sprawie wyjazdów (dokument w formacie PDF - otwiera się w nowym oknie)

Rekomendacja Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa

Prosimy o śledzenie kominikatów na stronie szkoły i w e-dzienniku.

Quiz 20Klasa 3e w ramach his-u pod kierunkiem Faustyny Ślugaj jako inspiratorki i koordynatorki działań, zaproponowała ciekawą lekcje historii młodszym koleżankom i kolegom ” Jak dobrze znasz lata dwudzieste - poczynając od 1020 roku”.
Podczas dwóch edycji w dniach 18 i 26 lutego mieliśmy możliwość udziału w ciekawej przygodzie edukacyjnej korzystając z Kahoot! To strona i aplikacja stworzona przez przedsiębiorstwo Kahoot!, w której użytkownicy mogą tworzyć własne quizy. W przeprowadzenie już samego quizu zaangażowane były Lidka Bartkowiak i Sandra Śpiewak.
W każdej edycji mieliśmy po trzech zwycięzców, którzy najlepiej poradzili sobie z 40 pytaniami z wielu obszarów tematycznych: polityki, kultury, prawa, literatury, wojskowości, medycyny, osiągnięć cywilizacyjnych. Każdy ze zwycięzców oprócz oczywiście satysfakcji z wyniku, otrzymał drobny upominek. Historię można poznawać na wiele sposobów. Także w niekonwencjonalny, czy nawet zabawowy sposób.