Zarządznie nr 5/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 25 marca 2020 r.

Zarządznie nr 3/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 24 marca 2020 r.

Komunikat Pani dyrektor Violetty Zdunowskiej w sprawie kształcenia na odległość.  (poniżej w aktualnościach)

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku wszystkie zajęcia są zawieszone.

Apel do uczniów Liceum Ogólnokształcącego
im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni

Bądźcie odpowiedzialni – to niezwykle ważne.

Przez dwa tygodnie nie będziecie chodzili do szkoły.
To nie są ferie, ani czas wolny.
Jest to czas kwarantanny.

! Unikajcie zatłoczonych miejsc.
! Nie organizujcie spotkań towarzyskich.
! Nie wychodźcie do klubów, kawiarni, restauracji.
! Spędzajcie ten czas w domu.
! Starajcie się nie zakazić i nie zakażać innych.

Uwaga!

Na podstawie §18 ust. 2 pkt.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31.12.2002 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach edukacyjnych Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni za zgodą organu prowadzącego zawiesza zajęcia w dniach od 12 - 20 marca 2020r, (włącznie).

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni 27. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zostaje odwołany.

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni Drzwi Otwarte w dniu 2 kwietnia 2020 r. zostają  odwołane.

Polecenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10.03.2020 r. w sprawie wyjazdów (dokument w formacie PDF - otwiera się w nowym oknie)

Rekomendacja Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa

Prosimy o śledzenie kominikatów na stronie szkoły i w e-dzienniku.

lac startW sobotę, 29 lutego, dwadzieścia lacrossistek brało udział we Wrześni w konsultacjach kadry Polski U-18. Zespół oparty w dużej mierze na uczennicach naszego liceum przygotowywał się do międzynarodowej konfrontacji. Za trzy tygodnie zespół pod nazwą Września rozegra w Poznaniu mecz towarzyski z rówieśniczkami z Berlina. Dziewczyny ze Sport-Club John-F.-Kennedy-Schule in Berlin to wielokrotny mistrz Niemiec.

Konsultacje prowadzone były przez trenera mistrzyń Polski Hussars Ladies Poznań Marcina Basińskiego oraz czołowe polskie zawodniczki Aleksandrę Żbikowską i Olgę Narczewską. Program zajęć obejmował dwie półtoragodzinne jednostki treningowe, godzinny wykład z przepisów i także liczący 60 minut mecz kontrolny. Osobno trenowały dwie bramkarki. Korzystając z przerwy między zajęciami organizatorzy zaprosili na godzinne zajęcia dziewczęta z szóstych klas wrzesińskich szkół podstawowych. Kilka z nich wykazywało spore predyspozycje do niełatwej przecież gry.