lac startW sobotę, 29 lutego, dwadzieścia lacrossistek brało udział we Wrześni w konsultacjach kadry Polski U-18. Zespół oparty w dużej mierze na uczennicach naszego liceum przygotowywał się do międzynarodowej konfrontacji. Za trzy tygodnie zespół pod nazwą Września rozegra w Poznaniu mecz towarzyski z rówieśniczkami z Berlina. Dziewczyny ze Sport-Club John-F.-Kennedy-Schule in Berlin to wielokrotny mistrz Niemiec.

Konsultacje prowadzone były przez trenera mistrzyń Polski Hussars Ladies Poznań Marcina Basińskiego oraz czołowe polskie zawodniczki Aleksandrę Żbikowską i Olgę Narczewską. Program zajęć obejmował dwie półtoragodzinne jednostki treningowe, godzinny wykład z przepisów i także liczący 60 minut mecz kontrolny. Osobno trenowały dwie bramkarki. Korzystając z przerwy między zajęciami organizatorzy zaprosili na godzinne zajęcia dziewczęta z szóstych klas wrzesińskich szkół podstawowych. Kilka z nich wykazywało spore predyspozycje do niełatwej przecież gry.

szkola dialogu 2019