Aktualności

Zarządznie nr 5/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 25 marca 2020 r.

Zarządznie nr 3/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 24 marca 2020 r.

 

Komunikat Pani dyrektor Violetty Zdunowskiej w sprawie kształcenia na odległość.  (poniżej w aktualnościach)

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku wszystkie zajęcia są zawieszone.

 

Apel do uczniów Liceum Ogólnokształcącego
im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni

 

Bądźcie odpowiedzialni – to niezwykle ważne.

 

Przez dwa tygodnie nie będziecie chodzili do szkoły.
To nie są ferie, ani czas wolny.
Jest to czas kwarantanny.

 

! Unikajcie zatłoczonych miejsc.
! Nie organizujcie spotkań towarzyskich.
! Nie wychodźcie do klubów, kawiarni, restauracji.
! Spędzajcie ten czas w domu.
! Starajcie się nie zakazić i nie zakażać innych.

 

Uwaga!

Na podstawie §18 ust. 2 pkt.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31.12.2002 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach edukacyjnych Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni za zgodą organu prowadzącego zawiesza zajęcia w dniach od 12 - 20 marca 2020r, (włącznie).

 

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni 27. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zostaje odwołany.

 

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni Drzwi Otwarte w dniu 2 kwietnia 2020 r. zostają  odwołane.

 

Polecenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10.03.2020 r. w sprawie wyjazdów (dokument w formacie PDF - otwiera się w nowym oknie)

 

 Rekomendacja Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa

 

Prosimy o śledzenie kominikatów na stronie szkoły i w e-dzienniku.

ewa32020 3DAMIAN BŁASZKA - LAUREAT
NATALIA URBANOWICZ - FINALISTKA
Wielkopolskę i tym samym nasze Liceum reprezentowali : Natalia Urbanowicz z kl. 1c i Damian Błaszka z kl. 2e.
6,7,8 marca 2020 roku spędziliśmy na Uniwersytecie Białostockim w Białymstoku ,gdzie odbył się 3 częściowy etap centralny.
Do olimpiady w całym kraju przystąpiło prawie 1500 uczniów ze 142 szkół i 84 miejscowości.

 

 

 

 

 

 


Zakres merytoryczny obejmował stały program tematyczny: Blok I: historia najnowsza, współczesne stosunki międzynarodowe oraz aktualne wydarzenia – okres powojenny i XXI w. Blok II: wiedza o społeczeństwie, prawoznawstwo, konstytucjonalizm, prawo międzynarodowe. Blok III: wiedza o prawach człowieka. oraz w roku 2019/20 zmienny program tematyczny - KPC a prawo rodziny i dziecka do ochrony.
Najważniejsze uprawnienia przysługujące laureatom i finalistom etapu centralnego to "indeksy" - zwalniające z postępowania rekrutacyjnego na wyższe uczelnie. Wybór jest naprawdę szeroki: UAM w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Gdański i wiele innych ciekawych propozycji edukacyjnych, wartych przemyślenie i zastanowienia się. To zapewne miłe uczucie. Natalia stała się posiadaczką indeksu już w klasie pierwszej, podobnie jak Damian.
Udało się nam wygospodarować też kilka chwil na mały spacer, historycznym szlakiem od Pałacu Branickich , jednej z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej zwanym „Wersalem Północy”, po nowoczesność.

Prawa człowieka to podstawowe normy przysługujące każdemu z nas, wynikające z samego faktu bycia człowiekiem. Źródłem wszystkich praw i wolności jest godność każdego, warto podkreślić każdego człowieka, niezależnie od wszelkich różnic między ludźmi. Obecnie w tak dynamicznie i nieprzewidywalnie zmieniającej się rzeczywistości to kluczowe, wręcz pryncypialne zagadnienia, tak w wymiarze moralnym, etycznych postaw, zachowań, wyborów czy decyzji. Podmiotem praw człowieka jest jednostka, ich przestrzeganie powinno być gwarantowane i chronione przez państwo. Wiedza o nich winna być powszechna.

Serdeczne gratulacje dla naszych Olimpijczyków. To wspaniały sukces.
Zachęcam wszystkich. Warto podejmować takie wyzwania. I nie zrażać się trudnościami.

ewa42020 4ewa22020 2ewa12020 5

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Kontakt

kontakt

bip logo