Zarządznie nr 5/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 25 marca 2020 r.

Zarządznie nr 3/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 24 marca 2020 r.

Komunikat Pani dyrektor Violetty Zdunowskiej w sprawie kształcenia na odległość.  (poniżej w aktualnościach)

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku wszystkie zajęcia są zawieszone.

Apel do uczniów Liceum Ogólnokształcącego
im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni

Bądźcie odpowiedzialni – to niezwykle ważne.

Przez dwa tygodnie nie będziecie chodzili do szkoły.
To nie są ferie, ani czas wolny.
Jest to czas kwarantanny.

! Unikajcie zatłoczonych miejsc.
! Nie organizujcie spotkań towarzyskich.
! Nie wychodźcie do klubów, kawiarni, restauracji.
! Spędzajcie ten czas w domu.
! Starajcie się nie zakazić i nie zakażać innych.

Uwaga!

Na podstawie §18 ust. 2 pkt.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31.12.2002 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach edukacyjnych Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni za zgodą organu prowadzącego zawiesza zajęcia w dniach od 12 - 20 marca 2020r, (włącznie).

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni 27. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zostaje odwołany.

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni Drzwi Otwarte w dniu 2 kwietnia 2020 r. zostają  odwołane.

Polecenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10.03.2020 r. w sprawie wyjazdów (dokument w formacie PDF - otwiera się w nowym oknie)

Rekomendacja Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa

Prosimy o śledzenie kominikatów na stronie szkoły i w e-dzienniku.

damian3Po raz kolejny wróciłem z finału ogólnopolskiej olimpiady z tytułem laureata - tym razem w dziedzinie wiedzy o prawach człowieka w świecie współczesnym.
Czy jednak wynika z tego coś jeszcze oprócz indeksów na studia i nagród?

Może wydawać się, że wiedza zdobywana w szkole nie jest w życiu do niczego potrzebna. Pewnie w wielu przypadkach to prawda, jednak znajomość praw człowieka, mechanizmów ich ochrony i sposobów zapobiegania ich naruszeniom może okazać się wyjątkowo użyteczna. Nie żyjemy co prawda w totalitarnym reżimie Korei Północnej, ale każdy, kto potrafi ocenić otaczającą nas rzeczywistość, spostrzeże istotne zagrożenia dla wolności i praw człowieka i obywatela w Polsce i innych państwach europejskich postrzeganych tradycyjnie jako wzorcowe demokracje.

Bierność wynikająca z braku dostatecznej znajomości tego tematu ośmiela władzę, która z biegiem czasu wprowadza kolejne nieuzasadnione restrykcje i dyskryminuje wybrane grupy społeczne. Każdy ma moralny obowiązek sprzeciwić się takim działaniom, dlatego za niezwykle ważne uważam zagadnienia związane z tą olimpiadą.

Damian Błaszka

damian4damian2damian1