Aktualności

Zarządznie nr 5/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 25 marca 2020 r.

Zarządznie nr 3/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 24 marca 2020 r.

 

Komunikat Pani dyrektor Violetty Zdunowskiej w sprawie kształcenia na odległość.  (poniżej w aktualnościach)

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku wszystkie zajęcia są zawieszone.

 

Apel do uczniów Liceum Ogólnokształcącego
im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni

 

Bądźcie odpowiedzialni – to niezwykle ważne.

 

Przez dwa tygodnie nie będziecie chodzili do szkoły.
To nie są ferie, ani czas wolny.
Jest to czas kwarantanny.

 

! Unikajcie zatłoczonych miejsc.
! Nie organizujcie spotkań towarzyskich.
! Nie wychodźcie do klubów, kawiarni, restauracji.
! Spędzajcie ten czas w domu.
! Starajcie się nie zakazić i nie zakażać innych.

 

Uwaga!

Na podstawie §18 ust. 2 pkt.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31.12.2002 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach edukacyjnych Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni za zgodą organu prowadzącego zawiesza zajęcia w dniach od 12 - 20 marca 2020r, (włącznie).

 

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni 27. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zostaje odwołany.

 

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni Drzwi Otwarte w dniu 2 kwietnia 2020 r. zostają  odwołane.

 

Polecenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10.03.2020 r. w sprawie wyjazdów (dokument w formacie PDF - otwiera się w nowym oknie)

 

 Rekomendacja Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa

 

Prosimy o śledzenie kominikatów na stronie szkoły i w e-dzienniku.

gurbala LO“Soyons reconnaissants aux personnes qui nous donnent du bonheur ; elles sont les charmants jardiniers par qui nos âmes sont fleuries” (Marcel Proust)
Dnia 26 marca 2020 na lekcjach języka francuskiego gościł pan Andrzej Gurbala. Jest on absolwentem naszego Liceum, osiągnął sukces żyjąc i pracując jako lekarz we Francji. Jak sam mówi, nie czuje się ani Polakiem, ani Francuzem, jest między tymi dwiema kulturami. Dlatego postanowił wesprzeć szkołę inwestując w naukę języka francuskiego poprzez zakup nowoczesnego sprzętu dydaktycznego.

 

 

 

 


Uczniowie klas drugich mogli spotkać autentycznego użytkownika języka francuskiego, posłuchać brzmienia tego języka, jak również poznać wiele wyrażeń stosowanych w mówionym języku francuskim, których nie znajdziemy w podręcznikach. Jak podkreślał pan Gurbala ważne są trzy rzeczy: szkoła, książki i życie. Żeby mówić w języku obcym, konieczne jest połączenie tych elementów: nauka szkolna oraz wiedza książkowa mają sens, kiedy uda nam się je zastosować w prawdziwych sytuacjach życiowych.
Jednym ze sposobów na wprowadzenie do klasy elementów życia są nowoczesne technologie. Użycie na lekcjach tablicy interaktywnej służy uatrakcyjnieniu lekcji, usprawnieniu pracy, ale przede wszystkim pozwala w pełni wykorzystać źródła internetowe do rozwoju kompetencji językowych i kulturowych naszych uczniów.
Dziękujemy bardzo panu Gurbala za szczodre wsparcie szkoły poprzez zakup sprzętu dydaktycznego i przyczynienie się tym do rozwoju młodzieży licealnej w zakresie nauki języka i nie tylko, ponieważ z nowoczesnego sprzętu będziemy korzystać też na innych zajęciach.

Dorota Górna

logo UE rgb 1

logo taplo

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Kontakt

kontakt

bip logo