Czytamy Sienkiewicza ...

Rok 2016 jest rokiem Henryka Sienkiewicza. Uniwersalną twórczość patrona naszej szkoły możemy rozpatrywać na różnych płaszczyznach, a zawarte w dziełach treści to doskonały materiał do rozważań na wielu przedmiotach. Utwory Sienkiewicza przybliżają nam realia historyczne, a jak wiadomo, historia jest nauczycielką życia. W jego twórczości można znaleźć także wartości i normy moralne, które są niezmienne na przestrzeni wieków. Każdy, niezależnie od tego ile ma lat, może czytać Sienkiewicza, rozwijać się i uczyć. Treść utworów jest wciąż żywa i pomimo upływu czasu porusza czytelnika. Z tych powodów warto sięgać nie tylko po książki Sienkiewicza, ale po książki w ogóle, ponieważ to doskonała inwestycja we własny rozwój.