Konkursy

otk1Uczennice naszej szkoły: Paulina Grzegorska z kl. I c oraz Aneta Pawłowska z kl. II e, zwyciężczynie eliminacji szkolnej, udały się 12 stycznia wraz z ks. Michałem do Gniezna na etap diecezjalny XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej, której w tym roku przyświecało hasło „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca”. Wśród laureatów na III miejscu znalazła się Paulina Grzegorska, która w dniach 23 - 25 marca uda się na ogólnopolski finał do Lublina. Z kolei Aneta Pawłowska uzyskała równie wysokie - VII miejsce - i została wyróżniona.

 

 

 

Etap diecezjalny odbył się w gnieźnieńskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, gdzie z testem zmagało się 43 uczniów z terenu archidiecezji gnieźnieńskiej. Przygotowane pytania i zagadnienia konkursowe dotyczyły przede wszystkim nauczania ostatnich papieży oraz objawień fatimskich. Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się znajomością wybranych fragmentów Encyklik: Pawła VI, Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka oraz opracowań dotyczących III Tajemnicy Fatimskiej. Przydała się także znajomość Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego. Finaliści rozwiązywali test składający się z 25 pytań, z których większość miała charakter otwarty.

Uczennicom gratulujemy, a Paulinie życzymy równie wysokich wyników w Lublinie.

otk2otk3otk4

 

 

 

 

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
4
5

logo taplo

logo UE rgb 1

bohaterON

wolontariat z klasą

logo karta szkolna

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo